piątek, 5 listopada 2010

LEGION OF PARASITES - Another disaster


LEGION OF PARASITES powstali w 1981 roku w małej miejscowości Bedfordshire w UK w składzie: Cian Houchin, Sean Houchin, Simon Wag Wagstaff. Po 9 miesiącach dołączył do nich Scott Hickman i zajął miejsce za basem. Nastoletni chłopcy byli zafascynowani punk rockiem i grali covery UK SUBS, SEX PISTOLS, SHAM 69, ale kiedy usłyszeli pierwszy album CRASS i odkryli inne zespoły anarcho-punk, a następnie poznali zespoły amerykańskie jak DEAD KENNEDYS, BAD BRAINS i BLACK FLAG, wiedzieli już, że to jest muzyka, którą będą grać.

W 1982 roku nagrali 7 utworów i wydali kasetę demo "Another disaster", której tytuł był komentarzem do wojny o Falklandy. Kolejne nagrania zrealizowali jesienią 1982 roku w Rocksnake Studio w Rushden. Pojawiło się demo z 5 utworami, które było sprzedawane przez zespół na koncertach. Dwa utwory z tego demo znalazły się na kompilacji "Bollox to the Gonads Here’s the Testicles" LP wydanej przez Pax Records w 1984 roku. LEGION OF PARASITES zadebiutowali na tej składance obok takich zespołów jak DEAD KENNEDYS czy FLUX OF PINK INDIANS. Nieco później inne utwory z tego demo pojawiły się na dwóch amerykańskich składankach: "Compulsory Overtime" LP i "Empty Skulls Vol. 2" LP.

Z zespołu wiosną 1984 roku odchodzi Gibbo, ale kapela dalej kontynuuje grę w czwórkę. Chłopaki spotykają niejakiego Dig'a, który pisuje do amerykańskiego zina "Maximum Rock'n'Roll" oraz organizuje koncerty w klubie Coalville Social Club, gdzie LEGION OF PARASITES zagrali z ANTI-SECT, CHUMBAWAMBA i MAU MAUS. Zespół ponownie wchodzi do studia i nagrywa kolejne demo. W międzyczasie grając koncerty z CONFLICT daja demo Colinowi Jerwood'owi, który proponuje im wydanie płyty w nowej wytwórni Fight Back. Grupa ponownie wchodzi do studia i nagrywa 6 utworów, które wychodzą na 12" "Undesirable Guests" w 1984 roku.

Wkrótce z zespołu odchodzi Scott, a Cian bierze bas w swoje ręce i śpiewa. W tym składzie LEGION OF PARASITES grali aż do rozpadu zespołu.W tym samym roku ukazuje się ich kawałek na składance "We Don’t Want Your Fucking War" LP.

LEGION OF PARASITES nagrywają materiał na pełnometrażowy long, który wychodzi w 1985 roku - "The prison of life" wychodzi w ich własnej wytwórni Trash Records. Kapela dużo koncertuje m.in z CONFLICT, SUBHUMANS, ANTI-SECT, CHUMBAWAMBA, CONCRETE SOX, METAL DUCK i AMEBIX. W 1986 roku zespół rusza na krótką trase po Holandii z zespołem GOD. Serię koncertów na skłotach zorganizował Tony z B.G.K.

LEGION OF PARASITES nagrali ostatnią płytę "Dawn to dust" LP, która wyszła w 1987 roku i kapela się rozpadła. Wag gra obecnie w zespole SICK ON THE BUS.

Wydawnictwa
UNDESIRABLE GUESTS 12" (Fight Back Records, 1984)
THE PRISON OF LIFE LP (Thrash Records, 1985)
DAWN TO DUST LP (Stud Records, 1987)

Kompilacje
BOLLOX TO THE GONADS - HERE'S THE TESTICLES LP (Pax Records, 1984)
WE DON'T WANT YOUR FUCKING WAR! LP (Fight Back Records, 1984)
EJECT IT tape (Holocaust Tapes, 1984)
COMPULSORY OVERTIME LP (Dasein, 1985)
EMPTY SKULLS vol. 2 LP (Fartblossom Enterprizes, 1986)
RELIGIOUS VOMIT 2: IS MUSIC DEAD? tape (Public Disturbance Tapes, 1986)

3 komentarze:

  1. LOP zakończyli działalność w 1991 r., wcześniej w 1989 r. nagrali swój trzeci LP "Man Made Filth", płyta jednak doczekała się wydania dopiero 10 lat później, kiedy zespół już nie istniał. Szkoda, bo to cholernie dobry band był, i zasługiwał na lepszego wydawcę i szerszą dystrybucję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Peter! Nigdzie nie znalazłem informacji o tej płycie anie o tej dacie rozpadu. Dzięki wielkie! Nie słyszałem o tej płycie wogóle. Poszperam i może znajdę i z chęcią posłucham. Dzięki wielkie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Another Disaster - Overground Rec wydali pod tym tytułem CD zawierajacy ich dorobek z lat 82-85. Warto kupić te płyte.

    OdpowiedzUsuń