wtorek, 15 grudnia 2009

STRESS - The sound of insecuritySTRESS to legendarna grecka załoga i jeden z pierwszych politycznych zespołów punk w Grecji. STRESS pierwsze koncerty zaczął grać już w 1981 roku. W pierwszym składzie udział wzięli: Fragiskos Ninos - wokal (założył później inny znany zespół PANX ROMANA), Louis Kontolis - gitara, Kostas Dirvas - bas, Nikos Polyhronopoulos - perkusja (grał również przez jakiś czas w PANX ROMANA). Przez zespół przewinęli się również Yannis Papakostas - wokal, Yannis Sialakas - wokal, Yannis Karydis - perkusja, Spyros Mandelos - gitara i Tom Bouzianis.

Mieli społeczno-polityczne teksty, jak np. "I Leros" - o zakładzie psychiatrycznym w którym odnotowano największe łamanie praw człowieka w Europie czy "Genaktonia"/"Genocide", który został ocenzurowany i nie pojawił się na debiutanckiej płycie zespołu.

Pierwsze nagrania STRESS zamieścili na składance "Disruption of public peace" LP w 1984 roku wydanej przez Enigma Records. Pojawili się obok innych ówczesnych greckich zespołów punk EX-HUMANS, PANX ROMANA, ADIEXODO, GROVER i GENIA TOU CHAOUS. Kompilacja ta to jedna z najważniejszych greckich płyt punk lat 80-tych.

STRESS wydali swoją pierwszą płytę własnym sumptem w 1985 pod tytułem "O ihos tis anasfalias I"/"The sound of insecurity I". Płyta ta wyszło ponownie w 1987, a wydała ją znana grecka wytwórnia DIY Wipe Out Records. Ten sam label wydał drugą płytę STRESS w 1992 roku ""O ihos tis anasfalias II", która zawiera "pośmiertne" nagrania zespołu z demo i koncertów plus ocenzurowany kawałek "Genocide".


1 komentarz:

  1. Szukamy ludzi, którzy chieliby pisac na punxnotdead.pl - artykuły, historie, kapele.

    OdpowiedzUsuń