poniedziałek, 14 grudnia 2009

ZOUO - Sons of Satan


ZOUO to hardcorowa horda z Osaki, Japonia. W Japoni byli porównywani do G.I.S.M - brzmią podobnie zs sfuzowanymi metalowymi gitarami i wściekłym wokalem. Nazwa ZOUO po angielsku to HATRED. Zespół wydał tylko jednego singla 7" "The final agony" w wytwórni AA, którą prowadził Charmy z zespołu LAUGHIN' NOSE. Ten singiel to duży rarytas - wyszło tylko 1000 egzemplarzy. Na e-bayu ten singiel został sprzedany za kwotę 180 funtów brytyjskich!ZOUO pojawili się również z dwoma utworami na składance "Hardcore unlawful assembly" z takimi zespołami jak G.I.S.M., COBRA, LIP CREAM, OUTO, LAUGHIN' NOSE.

Singiel ZOUO był kilka razy bootlegowany, ponadto pojawił się też split bootleg GAI/ZOUO. Nagrania GAI pochodzą z ich flexi oraz ze składaka "Pinch and ouch", a nagrania ZOUO to singiel plus dwa kawałki ze składaka "Hardcore unlawful assembly". Singiel ZOUO pojawia się również na składaku "Tunes for fucker vol. 2" LP. Krąży też kilka taśm ZOUO - koncert w Candy Hall, Oskaka 1984 i "Live demo" - nagrania prawdopodobnie z próby.
Zespół nie udzielał wywiadów do zinów. Jedyny znany wywiad pochodzi z mało znanego zina "Eggplant" z lat 80-tych z Osaki. Po rozpadzie zespołu wokalista ZOUO przeprowadził się do USA i tam założył zespół HALF LIFE. Pozostali członkowie kapeli załoŻyli zespół DANSE MACABRE.

1 komentarz:

  1. Z tą przeprowadzką wokalisty było inaczej. On po prostu wyjechał tam na miesiąc. Sprzedawał płyty przywiezione z Japonii i przy okazji raz! wystąpił gościnnie na koncercie z Half Life.

    OdpowiedzUsuń