wtorek, 22 lutego 2011

MAU MAUS - Society's rejects

MAU MAUS pochodzili z Sheffield w Wielkiej Brytanii i powstali pod koniec 1979 roku. W kapeli udział wzięli: Chris Taylor - wokal, Kevin "Bunny" Warren - bas, Andrew "Lev" Levick - gitara, Paul "Podge" Barker - perkusja. Początkowo koncertowali po lokalnych klubach grając covery innych zespołów, by z czasem grać już nieco większe sety. Wkrótce spotkali Marcus'a Featherby'ego właściciela wytwórni Pax Records, który zorganizował im występ z ANGELIC UPSTARTS w Marples Club w Sheffield. Featherby zaproponował MAU MAUS wydanie singla w jego wytwórni - zespół nagrał osiem utworów za sumę 50 funtów. Jeden z nich znalazł się na składance "Wargasm", a reszta na debiutanckim singlu "Society's rejects".MAU MAUS zagrali pierwsze koncerty w Londynie w legendarnych klubach Skunx Club i 100 Club, gdzie grali jako support przed ANGELIC UPSTARTS i URBAN DOGS.
Zespół ponownie w chodzi do studia i nagrywa kawałki pod okiem Lee Wilson'a z INFA RIOT - utwory wchodzą na singiel "No concern", a "Give Us A future" i "Clampdown" na kompilację LP "Punk's Dead? Nah Mate...".Po zagraniu koncertów z INFA RIOT i DEAD KENNEDYS zespół staje się coraz popularniejszy - ich kawałki plasują się na coraz wyższych miejscach niezależnych list przebojów, dostają mnóstwo listów od fanów i grają coraz więcej koncertów. W maju 1983 roku nagrywają trzeci singiel "Facts Of War". Ich trzy piosenki wchodzą na kompilację "Bollox to the Gonads". Zespół wyrusza na trasę wraz z THE EXPLOITED, którzy promują swój album "Let's Start A War". Podczas trasy
nagle traci przytomność basista MAU MAUS Kevin "Bunny" Warren. Diagnoza - rak. Zespół rekrutuje nowego basistę z lokalnej kapeli o imieniu Alf.W 1984 roku w Yorkshire rozpoczynają się strajki górników - nie pomaga to zespołowi w żaden sposób, bo połowa zespołu to właśnie górnicy, druga połowa to bezrobotni. Mimo tej całej sytuacji Pax Records wydaje w 1984 roku koncertowy album MAU MAUS "Live At The Marples", a kolejna pozycja Pax to kompilacyjny album "Running With The Pack" zawierający single, nagrania z radia i koncertowe.
Zespół wciąż bez basisty Bunny'ego i wydymany przez Pax Records na kasę postanawia wydac kolejną pozycję we własnej wytwórni Rebellion Records. Pierwsze wydawnictwo MAU MAUS wnowej wytwórni to singiel "Tear Down The Walls". Kapela zastępuje CONFLICT i wraz z VARUKERS wyrusza na trasę po Niemczech i Holandii.Po powrocie MAU MAUS nagrywają swój pierwszy studyjny album "Fear No Evil". Graja trasę po Wielkiej Brytanii wraz z VARUKERS i ENGLISH DOGS, nagrywają 12" "Nowhere To Run" i dodają do składu drugiego gitarzystę - Richarda Hall'a. Na bas wraca Bunny i zaczynają ponownie koncertować. Niestety wkrótce potem zespół zawiesza działalność.

Wydawnictwa
SOCIETY'S REJECTS 7" EP (Pax Records, 1982)
NO CONCERN 7" EP (Pax Records, 1982)
FACTS OF WAR 7" EP (Pax Records, 1983)
LIVE AT THE MARPLES LP (Pax Records, 1984)
TEAR DOWN THE WALLS 7" EP (Rebellion Records, 1984)
FEAR NO EVIL LP (Rebellion Records, 1985)
NOWHERE TO RUN 12" (Rebellion Records, 1986)

Reedycje
RUNNING WITH THE PACK LP (Pax Records, 1985)
THE PUNK SINGLES COLLECTION CD (Captain Oi! Records)

Kompilacje
PUNK DEAD - NAH MATE, THE SMELL IS JUST SUMMINK IN YER UNDERPANTS INNIT 12" (Pax Records, 1982)
WARGASM LP (Pax Records, 1982)
BOLLOX TO THE GONADS - HERE'S THE TESTICLES LP (Pax Records, 1984)
DAFFODILS TO THE DAFFODILS HERE'S THE DAFFODILS LP (Pax Records, 1984)
BABYLON: BLEIBT FAHREN LP (Babylon Bleibt Fahren, 1985)
SYMPHONIES FOR THE DISAFFECTED tape (Beerbelly Tapes, 1985)

2 komentarze:

  1. jest jeszcze kaseta video wydana przez Jettisoundz video numer katalogowy Je109- live at Palm Cove 83

    OdpowiedzUsuń
  2. No nie wiedziałem, ale może gdzieś trafię - dopisze do dyskografii jutro. Dzięki Andrzej!

    OdpowiedzUsuń