wtorek, 9 lutego 2010

HHH - Intelectual punk

HHH to jeden z ważniejszych zespołów hardcore w Hiszpanii. Powstali w 1985 roku w Banyoles w Katalonii. Alex, Marc i Koki wydawali zine'a, ale w pewnym momencie zapragnęli grać również w kapeli. Po 8 miesiącach prób wydali swoje pierwsze demo "Sin Identidad". Rok później HHH nagrywają singiel 7" "Intelectual Punks" - niestety nie było wtedy żadnych wytwórni DIY w Hiszpanii, więc zespół wydał swój singiel w niemieckim wydawnictwie Dissonance Records.

Nowe kawałki HHH były pod dużym wpływem sceny skandynawskiej, więc i muzyka stała się i szybsza i ostrzejsza, co tylko wyszło zespołowi na dobre. Zespół chciał nagrać singiel z 12 utworami, ale okazało się, że nie da rady wsadzić tyle utworów na singiel, więc zamieścili tylko 9, a resztę zachowali na ewentualne kompilacje. Niestety te utwory nigdy się nie ukazały. W tym samym studio nagrali dodatkowo 5 innych kawałków, które zostały wykorzystane na składance przeciwko seksizmowi, którą wydała belgijska firma Nabate Records.
Członkowie HHH zafascynowani zespołami grającymi crossover i metal zakładają poboczny projekt pod nazwą OVERTHHHROW.

W 1990 roku zespół zmienia skład: Koki - wokal, perkusja, Alex - gitara basowa. HHH nagrywają pełnometrażowy LP "A por ellos..." na którym zespół ma bardzo ostre i surowe brzmienie, a zarazem prędkość podkręconą do oporu. Następnego lata w 1991 roku nagrywają split LP z VITU'S DANCE pt. "Homo Homini Lupus". Prawdopodobnie najlepszy materiał HHH - bardzo dobra ściana dźwięku, prędkość i metalowe naleciałości zjednało kapeli nowych fanów. W 1998 roku Rumble Records wznowiła tę płytę na CD dodając jeden kawałek bonusowy.
HHH zagrali swój ostatni koncert w lipcu 1993 w Barcelonie wraz z 24 IDEAS.

Dyskografia
SIN IDENTIDAD! demo tape (1985)
INTELECTUAL PUNKS 7" EP (Dissonance Records, 1986)
HHH/GUERRILLA URBANA split tape (Jungle Hop Records, 1986)
A POR ELLOS... LP (Potencial HC/Fobia Discos, 1990)
HOMO HOMINI LUPUS split z VITU'S DANCE LP (Fobia Duros Sentimientos, 1991)

Wznowienia
HOMO HOMINI LUPUS CD (Rumble Records, 1998)
COMPLETE DISCOGRAPHY 1985-1993 2xCD (Ratbone Records/Boisleve Records/625 Productions, 2000)
Kompilacje
WE DON'T NEED NUCLEAR FORCE LP+7" (Mülleimer Records, 1986)
DELIRIUM TREMENS vol. 04 tape (Delirium Tremens, 1986)
PIA DESIDČRIA tape (Snack Ohm Tapes, 1989)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz