poniedziałek, 22 lutego 2010

INOCENTES - Morte nuclear

Zespół OS INOCENTES powstał w robotniczej dzielnicy Săo Paulo około 1981 roku po rozpadzie pierwszych punkowych kapel w Brazylii RESTOS DE NADA, NOS ACORRENTADOS NO INFERNO i CONDUTORES DE CADAVERES. INOCENTES wraz z zespołami COLERA i OLHO SECO zaczęli budować prężną scenę w Săo Paulo. W 1981 roku miejscowi punkowcy wraz z członkami kapeli zaczęli organizować legendarne koncerty pod nazwą "Grito suburbano" ("Suburban Screams"), co przyczyniło się do integracji załogi i powstania nowych zespołów - najpierw w Săo Paulo, a potem w całej Brazylii. Pod koniec roku został nagrany materiał na składankę "Grito Suburbano" z zespołami INOCENTES, COLERA, OLHO SECO, ale że nagrania wyszły strasznie źle, więc nagrano wszystko jeszcze raz i płyta ukazała się na początku 1982 roku - była to pierwsza płyta LP punk wydana w Brazylii.
Krótko potem zespół opuszcza Mauricio, a wokalistą zostaje dotychczasowy basista Clemente aż do momentu, gdy do kapeli na wokal dołącza Ariel z zespołu RESTOS DE NADA. W 1983 roku wraz z Arielem nagrywają materiał na pierwszy LP, który mógłby być wogóle pierwszym punkowym LP w Brazylii. Niestety Brazylia wciąż była krajem, którym rządziła wojskowa dyktatura i wiele utworów zostało ocenzurowanych przez rząd i cały materiał został zredukowany do 4 otworów, które wyszły na legendarnym singlu "Miséria e Fome". Materiał wtedy nagrany wyszedł w 1988 w kompletnej formie na LP.

Po punkowym boomie w Săo Paulo w 1982 roku zaczęły się problemy z rywalizującymi ze sobą punkowymi gangami, koncerty były pełne przemocy i wszystko wymknęło się z pod kontroli... Zespół postanowił zawiesić działalność.W następnym roku Clemente jednak postanowił wznowić działalność zespołu w nowym składzie. Nowymi muzykami byli Ronaldo - gitara, Tonhăo - perkusja i André - bas - wszyscy z zespołu grającego oi NEUROTICOS. Zmienili też nieco forme muzyki - zwolnili, dodali więcej melodii, zdjęli fuzza i podążali bardziej w kierunku THE CLASH czy STIFF LITTLE FINGERS. Zespół nagrał nowy materiał i już miał wyjść ich nowy LP w ówczesnej największej niezależnej wytwórni Ataque Frontal, ale z propozycją zgłosiła się wytwórnia Warner i to z nimi zespół podpisał kontrakt. Właśnie u nich wydali 12" "Panico em SP" w 1986 roku. Muzycznie płyta ta ma nie wiele wspólnego z ich hardcorowym debiutem na singlu, jest bardziej melodyjna, rockowa z elementami ska czy rockabilly.
W 1987 roku wydali w końcu pierwszy pełny LP "Adeus carne" również w Warner. Płyta bardzo przypomina album THE CLASH "London calling" za sprawą wtrętów w postaci funk, new wave, rockabilly, post punk czy brazylijskich rytmów. Ta płyta to był największy sukces INOCENTES.W 1989 roku nagrali bardzo rockowy album, który również wypuścił Warner. Zespół wciąż nagrywał płyty, ale miały one coraz mniej wspólnego z szeroko pojętym punk rockiem. Mimo wszystko pierwszy singiel INOCENTES to czystej wody klasyka południowo-amerykańskiego hardcore'a.
Wydawnictwa
MISÉRIA E FOME 7" EP (self-released, 1983)
PANICO EM S.P. 12" (WEA, 1986)
ADEUS CARNE LP (WEA, 1987)
INOCENTES LP (WEA, 1989)

Wznowienia
MISÉRIA E FOME LP (Devil Discos, 1988)
GAROTOS DO SUBURBIO CD (RDS/Sky Blue Music)

Kompilacje
GRITO SUBURBANO LP (Punk Rock Discos, 1982)
O COMEÇO DO FIM DO MUNDO LP (1983)
LIFE IS A JOKE LP (Weird System Records, 1984)
TROPICAL VIRUSES #1 tape (BCT, 1984)
TROPICAL VIRUSES #2 tape (BCT, 1984)
KILLED BY HARDCORE 2 LP (bootleg, 2001)

1 komentarz:

 1. hey mate please put this band on your blog

  SUBSIDE-DEMO 2009
  http://www.mediafire.com/?vxwyjju2lwg

  MYSPACE:
  http://www.myspace.com/subsidehc

  THNX A LOT !!

  OdpowiedzUsuń