środa, 5 maja 2010

KARA ŚMIERCI - Szatan a nie kogut


Kapela KARA ŚMIERCI pochodziła z Dzierżoniowa i powstała w 1986 roku. W pierwszym składzie znaleźli się Zderzak, Tito, Marek i Kuni. KARA ŚMIERCI grała mieszankę punk i metalu, byli pod dużym wpływem VOI VOD, chociaż nie słychać tego w ich muzyce.

Do zespołu dołączył Pastor, który po jakimś czasie opuścił kapelę, Kuni wskoczył na wokal, a na basie pojawił się Jasiu Balak.

KARA ŚMIERCI zagrała trochę koncertów w wielu miastach Polski z ówczesną czołówką hardcore-punk. Wydali też taśmę demo, którą nagrali w składzie: Tito - gitara, wokal, Pastor - wokal, Zwierzak - gitara i Kuniu - bas. Jakiś czas potem wyszła też taśma z zapisem koncertu KARY ŚMIERCI, ale nie wiem skąd ten koncert i z którego roku...

7 komentarzy:

 1. Koncert jest prawdopodobnie z Chorzowa (byłem na nim...). Taką taśmę live wydał Wojtek z Flabby Records ok.90/91r.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojtka Kuśpika pamiętam dobrze :) A niestety na wkładce nie było żadnych informacji... Dzięki wielkie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kara Śmierci dała też koncert w Remoncie.Może ktoś coś ma nagrane lub pamięta?
  Na koncercie grał DEKRET z Kielc.

  OdpowiedzUsuń
 4. A i najważniejsze kto ten koncert zapowiadał,jakiś koleś związany z mediami , radiem lub czasopismem.Gdyby ktoś pamiętał proszę o informację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DaJ znać że żyJesz

   Usuń
 5. Byłem na tym koncercie z chłopakami z KS cały koncert nagrała dziewczyna Zwierzaka i chyba tylko ona grał wtedy Dekret z Kielc i YA z Włocławka (DNO!!!)a ten gość co zapowiadał to totalna porażka chcecie wiedzieć Jak pięknie zapowiedział to piszcie !

  OdpowiedzUsuń
 6. zagrali też w Jaworznie gdzieś powinna krążyć VHSka, a druga z koncertu bodaj w Wołczynie ( rozpoznacie po tym że Pastor co jakiś czas wołał zgaś to światło, zgaś to skur...syństwo)

  OdpowiedzUsuń