środa, 1 sierpnia 2012

APPENDIX

APPENDIX powstali na początku lat 80-tych w Pori w Finlandii. Stali się legendą fińskiego hardcore-punka i byli sztandarową kapelą wytwórni Propaganda Records.
Ich płyty były sprzedawane na całym świecie. Porywający, szybki i wpadający w ucho hardcore zagrany naprawdę energicznie i z kopem. Wydali kilka płyt i rozpadli się w 1985 roku.

W 1996 roku zrealizowali mini CD "Suomineito", a w 2006 roku wydali nowy album “Syyntakeeton”. W tym samym roku ukazała się także reedycja ich ostatniej płyty "Top of the pops" na winylu. Wyszły też dwie składanki z nagraniami APPENDIX "Parock" i "Ei raha oo... Diagnosis".

Najbardziej znany skład APPENDIX to Mikki – wokal, Vesku – perkusja, Jaska – gitara, Tomi – bas.

Do posłuchania trzy płyty, singiel i demo oraz składak "Finnish Spunk Hard Beat" LP z 1984: APPENDIX, RIISTETYT, TERVEET KÄDET, VARAUS, BASTARDS, KAAOS i inne.

Wydawnictwa
Ei raha oo mun valuuttaa LP (Propaganda Records, 1983)
Money is not my currency LP (Rock-O-Rama Records, 1983)
Huora 7"EP (Propaganda Records, 1983)
Top of the pops LP (Rock-O-Rama Records, 1984)
Suomineito CDEP (Kraklund Records, 1996)

Reedycje
Ei raha oo... Diagnosis CD (Along The Way Records, 1994 - pierwszy LP, 7" i utwory ze składaków 1982-83)
Parock CD (Propaganda Records, 2002)
Top of the pops LP

Kompilacje
Pultti 7"EP (Pultti, 1982)
Russia bombs Finland LP (Propaganda, 1982)
Finnish Spunk Hard Beat LP (Rock-O-Rama, 1984)

3 komentarze:

  1. można dodać też że płyty Appendixa miały niemieckie reedycje a zostały wydane tam przez kontrowersyjną firme Rock'o'rama, która póżniej propagowała zespoły prawicowe, z tego wiem większość płyt z rock'o'ramy nie miała licencji a zespoły nie wiedziały o ich wydaniach

    OdpowiedzUsuń
  2. Rok temu na winylu wyszedł LP Studio-Live z nagranymi ponownie starymi kawałkami. Propaganda w 82 wypuściła też kasetę Appendix/Terveet Kadet, która nie ukazała się na LP.

    OdpowiedzUsuń
  3. reedycje money is not my currency oraz top of the pops zostaly pare lat temu wydane przez höhnie rec. oraz assel rec. Ostatnie kopie tej pierwszej mozna nabyc u Höhniego, a druga, wszystko wskazuje na to ze bedzie wkrotce ponownie wydana(www.hoehnierecords.se)

    OdpowiedzUsuń