czwartek, 8 lipca 2010

JERRY'S KIDS - Cracks in the wall


JERRY'S KIDS powstali w 1981 roku w Braintree, Massachusetts w USA i byli jedną z pierwszych kapel hardcore na scenie bostońskiej obok SS DECONTROL, THE F.U.'S, FREEZE, NEGATIVE FX, GANG GREEN.

W 1982 roku pojawili się na kompilacji "This is Boston, not L.A." wraz z innymi lokalnymi kapelami: THE GROINOIDS, DECADENCE, THE PROLETARIAT, THE FREEZE, THE F.U.'S i GANG GREEN. Krótko po nagraniu kawałków na składak z kapeli odchodzą - frontman Bryan Jones i gitarzysta Dave Aronson. Na wokal wskakuje Rick, a do kapeli dołącza Chris Foherty z GANG GREEN i Bob Cenci. W tym składzie w 1983 roku JERRY'S KIDS nagrywają swój rewelacyjny album "Is this my world?" w wytwórni XClaim Records.

Na tej płycie zespół odnalazł swoje brzmienie i zaserwował nam pełen czadu i energii pełnowymiarowy hardcore! Niestety w 1985 roku JERRY'S KIDS rozpadają się. Najbardziej znany skład kapeli to: Rick Jones - wokal i bas, Rockin' Bob Cenci- gitara, Dave Aronson - gitara i Jack Clark - perkusja.

W 1987 roku JERRY'S KIDS reaktywują się i w 1989 roku wydają w Taang! Records płytę "Kill Kill Kill". Płyta mocna i thrashowa, ale mająca nie wiele wspólnego z ich legendarnym albumem z 1983 roku. Tak czy inaczej JERRY'S KIDS to potęga. Do posłuchania dwa albumy, singiel i kawałki ze składanki "This is Boston, not L.A.".
Wydawnictwa
IS THIS MY WORLD? LP (XClaim Records, 1983)
SPYMASTER 7" (Taang! Records, 1989)
KILL KILL KILL LP (Taang! Records, 1989)

Kompilacje
THIS IS BOSTON NOT L.A. LP (Modern Method Records, 1982)
UNSAFE AT ANY SPEED 7" EP (Modern Method Records, 1984)
SUBURBAN VOICE 15TH ANNIVERSARY COMPILATION CD (Suburban Voice Zine, 1998)

3 komentarze:

 1. dead links
  maybe use mediafire?

  OdpowiedzUsuń
 2. They're allright now. Sorry for that...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajebisty zespół!! Boston hc rules

  OdpowiedzUsuń