czwartek, 8 lipca 2010

URBAN WASTE - Wasted life


URBAN WASTE powstali w 1980 roku w Astorii, Queens w USA. Grali w składzie John Dancy, Billy Phillips, Johnny Waste i Freddie Watt. Pierwszy koncert zagrali w 1981 roku w klubie A7 na Lower East Side w Nowym Jorku. URBAN WASTE grali koncerty z wieloma kapelami z ówczesnej nowojorskiej i amerykańskiej sceny hardcore: MURPHY'S LAW, AGNOSTIC FRONT, THE BEASTIE BOYS, THE MOB, KRAUT, REAGAN YOUTH, GILLIGAN'S REVENGE, BAD BRAINS.

W 1982 roku URBAN WASTE nagrali pierwszego i jedynego singla 7"EP "Urban waste". Płytkę z ośmioma utworami wydała Mob Style Records, wytwórnia którą prowadzili goście z zespołu THE MOB. Nieco później singiel wyszedł również jako 12"EP w Big City Records i był wznawiany kilkakrotnie w następnych latach.Freddie Watt nie zagrzał długo miejsca w zespole i zastąpił go Andy Apathy z REAGAN YOUTH. Następnie z kapeli odszedł Billy a na jego miejsce wskoczył Kenny.

URBAN WASTE zagrali w 1983 trasę po wschodnim wybrzeżu. Grali sporo koncertów w Nowym Jorku, gdzie tylko mogli i kiedy tylko mogli. Kapela rozpadła się 1984 roku.W 2002 roku zespół się reaktywował z nowymi członkami w składzie: Zac Stough na wokalu i Tony Ricci na basie. Niestety było to tylko chwilowe granie, reaktywowali się ponownie w 2008 roku w składzie - Kenny Ahrens, Johnny Waste, John Dancy i Sonny Baron. Zespół gra koncerty, małe trasy i planuje wydać nowy materiał.
Wydawnictwa
Urban Waste 7"EP (Mob Style Records, 1982)
Urban Waste 12"EP reissue (Big City Records)
Urban Waste CDEP bootleg (Lost and Found Records)
Urban Waste 12"EP reissue (Mad at the World Records, 2003)
Urban Waste CDEP reissue (Hungry Eye/ Mad at the World Records, 2003)

Kompilacje
Sunday Matinee: The Best Of NY Hardcore LP/CD (Another Planet Records/Profile Records, 1994)
A Compilation Dedicated To Tim Yo LP (bootleg, 2000)
Killed By Hardcore 1 LP (bootleg, 2001)

1 komentarz:

  1. Jeden z moich ulubionych zespołów hc/punk z USA. Prawdziwy hc a nie ta kupa zmetalizowanego pseudo hc który się tak teraz namiętnie pogrywa

    OdpowiedzUsuń