poniedziałek, 18 października 2010

BLACK UNIFORMS - Straight edge my ass

Zespół BLACK UNIFORMS powstał w 1981 roku w Malmö w Szwecji. Zaczęli grać swoją muzykę pod wpływem takich grup jak BAD BRAINS, DISCHARGE, DEAD KENNEDYS. Skład kapeli cały czas się zmieniał, nie zagrali zbyt wielu koncertów, zespół istniał w sumie dla radochy z samego grania. Głównymi motorami BLACK UNIFORMS byli Cliff Lundberg i Robert Lefty Jörgensen. Zespół nagrał demo z 6 utworami, ale z powodu złego brzmienia nie zostało wogóle rozprowadzane. Zespół rozpadł się w 1983 roku.
Jeden z członków BLACK UNIFORMS został wokalistą THE BRISTLES, a Cliff zaczął grać na basie w zespole MODERAT LIKVIDATION, którzy rozpadli się w 1984 roku. Cliff przewinął się przez ANTI-CIMEX i HEAD CLEANERS i w 1986 roku postanowił reaktywować BLACK UNIFORMS. W składzie Cliff - perkusja, Fjalle - bas i wokal i Andy - gitara weszli do studia i nagrali pierwsze demo pt. "Back from the grave". Cliff nie chciał być już dłużej perkusistą, a Fjalle zostawił bas i skupił się na wokalu, więc do zespołu doszedł John i BLACK UNIFORMS skupili się na próbach i koncertach.

W listopadzie 1987 zespół wchodzi ponownie do studia i nagrywa materiał na kolejne demo "Horror holocaust". W 1988 roku Andy gra z zespołem ostatni koncert. BLACK UNIFORMS zostają bez gitarzysty, nie mogąc znaleźć nikogo nowego Cliff łapie za gitarę, a na bas wskakuje były członek BLACK UNIFORMS Lefty. Sprawy nieco przyspieszają, kapela gra sporo koncertów, między innymi supportują G.B.H. na koncercie w Kopenhadze. W 1988 roku nagrywają i miksują w ciągu 3 dni swój pierwszy album "Faces of death".

BLACK UNIFORMS rozpadli się, gdy Fjalle wyemigrował do USA. Niedługo potem Cliff założył zespół DRILLER KILLER. Przez BLACK UNIFORMS przewinęli się: Fjalle Wisemark - bas, wokal, Andy Rydell - gitara, Cliff Lundberg - perkusja, bas, gitara, John - perkusja i Robert "Lefty" Jörgensen - bas (R.I.P).
Na taśmie "Straight edge my ass" znajdują się dwa pierwsze dema i nagrania koncertowe.

Wydawnictwa
BACK FROM THE GRAVE tape (1986)
HORROR HOLOCAUST tape (1987)
FACES OF DEATH LP (Hardcore Horror, 1989)
STRAIGHT EDGE MY ASS!!! (Strultapes, 1990)
SPLATTER PUNKS ON ACID LP/CD (Hardcore Holocaust, 2001)

Kompilacje
REALLY FAST vol.5 LP (Really Fast, 1990)
RÖJARSKIVAN 2 - ANDRA SPYAN CD (Ägg tapes & records, 1996)
DELIRIUM TREMENS SAMLINGS CD (Delirium Tremens, 2003)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz