środa, 27 października 2010

NO SECURITY - Masskontroll


Szwedzki zespół NO SECURITY wystartował w 1985 w miejscowości Eskilstuna w składzie: Jallo - perkusja, Robban - bas i Harri - wokal i gitara. Wkrótce dołączył do nich Smebbo, który przejął gitarę, a Harri został na wokalu. Na początku 1986 roku zespół nagrał pierwsze demo, a rok później wypuścił debiutancki singiel 7"EP w STF Records. Chłopcy niezadowoleni z brzmienia postanawiają wzbogacić kapelę o dodatkowego gitarzystę, którym zostaje Johan. Nagrywa on z NO SECURITY dwa kolejne dema oraz w 1988 roku split 7"EP NO SECURITY/CRUEL MANIAX w wytwórni Cruel Records i odchodzi z zespołu.

Kapela dostaje ofertę od Peaceville Records, by wydać split LP z brytyjską grupą DOOM. NO SECURITY zaczynają próby z nowym gitarzystą o imieniu Roger, który jednak odchodzi po wyjściu płyty w 1989 roku. Do zespołu dochodzi na drugą gitarę Kennhed i NO SECURITY nagrywają w 1990 roku kolejny split LP z fińską grupą VALVONTAKOMMISIO, który wydaje Finn Records oraz split 7"EP z Japończykami z CROCODILE SKINK.

W lutym 1992 roku NO SECURITY wyruszają na trasę z belgijskim zespołem HIATUS po której się rozpadają. W czasie gdy istniało NO SECURITY, gitarzysta Johan Liljegren grał również w zespole TT-TASK, a pozostali członkowie zespołu przewinęli się przez takie kapele jak MEANWHILE, KVOTERINGEN, IMPERIAL LEATHER i KRIGSHOT.

Płyta "When the gist is sucked..." zawiera nagrania ze splitów z DOOM, CROCODILESKINK, VALVONTAKOMISSIO, CRUEL MANIAX oraz z pierwszego singla, z trzech kaset demo oraz utwory wcześniej niezrealizowane.

Dyskografia
32 L.TARS DEMO (1986)
DEMO II (1987)
40-TALISTERNA 7"EP (Studie främjandet, 1987)
HYCKLAREFOLKET 7"EP (MB Records, 1990)

Splity
CRUEL MANIAX/NO SECURITY split 7" (Cruel Records, 1988)
DOOM/NO SECURITY split LP (Peaceville Records, 1989)
NO SECURITY/VALVONTAKOMISSIO split LP (Finn Records, 1990)
NO SECURITY/CROCODILESKINK split 7" (1990)

Wznowienia
WHEN THE GIST IS SUCKED FROM THE FRUIT OF WELFARE CD (Lost & Found Records, 1993)

Kompilacje
REALLY FAST vol. 4 LP (Really Fast Records, 1988)
DELIRIUM TREMENS vol. 08 tape (Delirium Tremens, 1988)

1 komentarz:

  1. No security/valvontakomissio: split Lp with different no security recording (recorded few weeks before the official split lp and an Indian at cover sleeve). Only 15 copies made.

    OdpowiedzUsuń