środa, 9 września 2009

KOMINTERN SECT - Dernier combatKOMINTERN SECT byli jedną z najbardziej znanych i najlepszych francuskich kapel grających punk/oi. Powstali w 1981 roku w Orleanie we Francji. Zaczęli grać w składzie Carl - wokal, Jano - bas, Thomas - perkusja, Punky - gitara. KOMINTERN SECT wraz z kapelami REICH ORGASM, COLLABOS, KIDNAP, TROTSKIDS i L'INFANTERIE SAUVAGE tworzyli jedną z najlepszych scen street punk/oi w Europie w latach 80-tych.

Zespół podpisał umowę z wytwórnią Chaos Productions, która była prowadzona przez gitarzystę KOMINTERN SECT Punky'ego i Herve z REICH ORGASM. Po raz pierwszy kapela pojawiła się W 1982 roku z trzema kawałkami na kompilacji "Apocalypse chaos" obok kapel REICH ORGASM, NO PUB, KIDNAP. Niedługo potem wsadzili swój kolejny kawałek na składak "Chaos en France" na którym pojawili się m.in. obok TROTSKIDS, KIDNAP, REICH ORGASM, CAMERA SILENS.

Swój pierwszy LP KOMINTERN SECT wydali w 1983 roku pt. "Les seigneurs de la guerre" i promując nowy album koncertowali po Francji i Niemczech. Pojawili się również na kolejnej edycji składanki "Chaos en France".

W 1984 na Chaos Festival wybuchły zamieszki i bójki pomiędzy punkami i skinheadami. Scena anarcho-punk była coraz większa i siłą rzeczy dochodziło do konfliktów pomiędzy lewicującymi punkami i konserwatywnymi skinami. Odbiło się to w jakiś sposób na zespole KOMINTERN SECT, bo w ich składzie było dwóch punków i dwóch skinów - co z tego, że nie parali się oni polityką?

W 1985 roku do kapeli dochodzi drugi gitarzysta Vovot, którego gitara dopełnia brzmienie KOMINTERN SECT. W tym składzie nagrywają w WW Studios w Paryżu swój drugi album "Dernier combat". Płyta była naprawdę dobra, ale wiele francuskich fanzinów recenzowało ją przez pryzmat podziałów punks/skins, co po raz kolejny odbiło się na kapeli. W tym samym roku kawałek KOMINTERN SECT pojawia się na składance "Chaos en Europe" obok m.in. DECIBELIOS, NABAT czy ASTA KASK.

Planowana jest kolejna edycja Chaos Festival z zespołami THE ADICTS, ABRASIVE WHEELS i AL KAPOTT, ale nie dochodzi on do skutku. Francuska sena street/oi powoli się wypala, mimo wszystko KOMINTERN SECT postanawiają wydać kolejny album "Les uns sans les autres" - chyba jeden z ich najlepszych krążków.

Zespół rozpada się, a Jano i Punky w 1987 roku zakładają zespół KOBOLDS. W 1991 roku Punky dołącza do METAMORPHOSE, a potem do thrash/hardcorowego FET NOZ. Thomas gra w BURNING HEADS, Vovot dołączył do AL KAPOTT, a potem do COOL JERKS.

Wydawnictwa
Les seigneurs de la guerre LP (Chaos, 1983)
Dernier combat LP (Chaos, 1985)
Les uns sans les autres LP (Chaos, 1986)

Wznowienia
Quand Meurent Les Legendes CD (1995)
Pourquoi tant D'amour? CD (Combat Rock, 1998)

Składanki
Apocalypse chaos LP (Chaos, 1982)
Chaos en France LP (Chaos, 1983)
Chaos en France vol. 2 LP (Chaos, 1984)
Chaos en Europe 2 LP (Chaos, 1985)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz