sobota, 15 sierpnia 2009

APOCALYPSE - Into the darkAPOCALYPSE powstali w 1986 roku w Walnut, Kalifornia. Nie ma za dużo informacji o tej kapeli, ale w Kaliforni byli legendą. APOCALYPSE grali ciężki i mroczny metal/crust ze społeczno-politycznymi i ekologicznymi tekstami. Muzycznie i tekstowo zbliżyli się do stylu AMEBIX, HELLBASTARD czy momentami VENOM!

W pierwszym składzie zespołu grali: Mark Hall - perkusja (później w zespołach GLYCINE MAX i SCARRED FOR LIFE), Robert Demeter - bas, Rich -gitara i Christ - wokal. Kapela wydała demo w 1987 roku i zmienił się nieco skład. Do kapeli doszedł Johnny Valencia i Al Higden.

W 1988 i 1989 roku APOCALYPSE wydali dwa single "Earth" i "Beauty" (pierwszy to chyba split z TRANSGRESSION, a drugi z MIDROT, ale nie jestem pewien). W roku 1989 pojawili się na "Maximum Rock and Roll compilation" i ponownie zmienił się skład: Shawn Bryan - bas, Phil M. - perkusja, John Palowski - gitara, Rich - gitara, Nichole Murray - wokal i Christ - wokal.

W 1991 roku pojawili się jeszcze na taśmie "Terror tapes" i zespoł rozpadł się. Gitarzysta Rich udziela się również w zespole MONOLITH.

W 1990 roku Half-Life Records wydała CD ze wszystkimi kawałkami jakie APOCALYPSE nagrali czyli demo, dwa single, utwory ze składaków i pięć niepublikowanych kawałków z lat 1986 i 1989.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz