wtorek, 25 sierpnia 2009

DEPRESSION - Australia, Australia


DEPRESSION powstali w 1982 roku w Melbourn, Victoria na wschodnim wybrzeżu Australii. Smeer, który grał w jednym z pierwszych australijskich zespołow punk DESERT RATS, wraz z dwoma kumplami Liddy i Spike załozył DEPRESSION.

Zaczęli grać regularne koncerty w klubach The John Barleycorn Hotel i The Seaview Ballroom i wkrótce stali się jednym z najważniejszych australijskich bandów.

W międzyczasie DEAD KENNEDYS koncertowali po Australii, co zaowocowało kawałkiem DEPRESSION na kultowej składance "Welcome to 1984" wydanej przez Maximum Rock'n'roll w 1984 roku.

W tym samym roku zespół wszedł do studia i nagrał trzy kawałki na singiel "Money chain", który stał się pierwszym wydawnictwem wytwórni Reactor Records.

W 1985 kapela wydaje swój pierwszy LP w Reactor Records i split z innym australijskim bandem GASH w Flipside. W listopadzie tego samego roku wychodzi kolejny album "Australia, Australia", który dostaje świetne recenzje w Stanach i UK.

Wkrótce współpraca pomiędzy DEPRESSION i Reactor Records dobiega końca, chociaż nie przeszkadza to, by zespół pojawił się na świetnej dwupłytowej kompilacji "Not so lucky country" wydanej przez Reactor Record. Obok DEPRESSION cała czołówka ówczesnej sceny hc-punk w Australii: GASH, DEATH SENTENCE, CIVIL DISSIDENT, VICIOUS CIRCLE, PSYCHOTIC MANIACS i inne.

Wkrótce DEPRESSION zmieniają swoje brzmienie na bardziej metalowe i wydają koncertową płytę "Ultra hardcore mega heavy punk metal thrash" i w 1988 płytę "Thrash til death". Publice średnio pasuje nowy styl DEPRESSION i zespół postanawia zakończyć działalność.

Wydawnictwa
Money chain 7" (Reactor, 1984)
Depression LP (Reactor, 1985)
Australi, Australia LP (Reactor, 1985)
DEPRESSION/GASH split LP (Flipside, 1985)
Ultra hardcore mega heavy punk metal thrash LP (1987)
Thrash til death LP (Cleopatra, 1988)

Wznowienia
Hardcore history 1982-86 (1989)
Kompilacje
Welcome to 1984 LP (MRR, 1984)
The hardcore house tape (Hardcore House/Reactor, 1986)
Apathy... Never! LP (Over the Top, 1986)
Overseas connection LP (Double A, 1987)
Not so lucky countryy 2xLP (Reactor, 1988)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz