wtorek, 3 sierpnia 2010

ANTI/DOGMATIKSS - Una cruda confession

ANTI/DOGMATIKSS powstali w 1983 roku w Barcelonie w Hiszpanii. Po rozpadzie poprzedniego zespołu EPIDEMIA sformowali nową grupę w składzie Ferran - gitara, Sisa - bas, Poly - wokal (L'ODI SOCIAL) i Manel - perkusja (SHIT S.A.).

Byli zespołem drugiej fali hiszpańskiego hardcore'a, zaangażowani politycznie, wychowani na CRASS i DISCHARGE stali się jednym z najbardziej znanych hiszpańskich zespołów na światowej scenie hardcore-punk. W 1984 roku nagrali pierwszą kasetę demo "Rompan filas" i kolejną w 1987 "Noooo". Grali głównie lokalne koncerty, ale zagrali również hiszpańską trasę z holenderskim B.G.K.

Załoga z ANTI/DOGMATIKSS była zaangażowana w takie działania jak wydawanie zinów, prowadzili audycje w radio, prowadzili własne wydawnictwo i organizowali koncerty nie tylko hiszpańskim zespołom, ale również M.D.C., B.G.K., NEGAZIONE.
W 1986 roku zespół opuścili Poly i Manel, a ich miejsca zajęli Ripoli - wokal i Legal - perkusja. W 1987 roku dzięki pomocy Pascal'a z Panx Records nagrali w Tuluzie we Francji swoje kolejne demo. Wkrótce na wokal wskoczył Ricard i śpiewał z nimi aż do rozpadu zespołu w 1991 roku.

Niestety ANTI/DOGMATIKSS nie nagrali żadnego winyla podczas swojej egzystencji. Nagrali tylko te dwa dema, wymienione wcześniej. W latach 1998-99 Lengua Armada Records wydała 7"EP z utworami z dwóch demo, a Tralla Records wydała LP z dodatkowym 7"EP. Wyszła również płyta CD z całą dyskografią ANTI/DOGMATIKSS.
Do posłuchania LP z dwoma demosami, singiel, demo i dwa składaki z czołówką hiszpańskiej sceny hc-punk: ANTI/DOGMATIKSS, L'ODI SOCIAL, ANTIMANGUIS, MG-15, IV REICH, R.I.P., FRENOPATICSS, ULTIMO RESORTE.

Wydawnictwa
Rompan Filas!!! Demo (Anti/Dogmatikss Self-released, 1984)
Nooooo Demo (Anti/Dogmatikss Self-released, 1987)
Anti/Dogmatikss - Una cruda confession 7"EP (Lengua Armada, 1999)
Anti/Dogmatikss - Discografia LP/CD (Tralla Records, 2000)

Kompilacje
Spanish HC Comp Tape (Estados Unidos, BCT Tapes, 1984)
La lucha continúa!!! Comp Tape (N.D.F. - La Virgen, 1985)
Hideous & Headchop'n Comp Tape (Estados Unidos, Mothra Productions, 1985)
A message from Camp Sunshine Comp Tape (Reino Unido, 1985)
Resiste Cros 10 7"EP (NDF - Tralla Records, 1988)
No 92 Comp Tape (El Lokal, 1989-1990)
Panx Vinyl Zine 01 7"EP (Panx Records, 1989)
Bloodsatins Across Spain LP boot

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz