sobota, 28 sierpnia 2010

SORE THROAT - Death to capitalist hardcore


Zespół SORE THROAT powstał w 1987 roku w Yorkshire w Wielkiej Brytanii i ich celem było granie głośno i hałaśliwie. Mimo ultra brutalnej muzyki bardzo mocno tkwili w punku - zapoczątkowali nowy styl, który nazwali noise-core. Byli zaangażowani dość mocno w niezależną sceną hardcore/grind i byli znani ze swej politycznej, ale i bardzo humorystycznej postawy. Rzucali w swych utworach mięchem w kierunku kapitalistów, nazioli, straight edge, społeczeństwo a nawet w takie ikony muzyki jak NAPALM DEATH, D.R.I. S.O.D., SUICIDAL TENDENCIES - krytykowali ich za pójście na tzw. "komercję". Nie byli prawdziwym zespołem, chcieli tylko robić hałas na scenie, napić się i wywrzeszczeć co im się nie podoba. Zainstalowali się w naszej pamięci pomiędzy takimi tuzami ówczesnej sceny jak EXTREME NOISE TERROR, DOOM, DEVIATED INSTINCT i innymi.

W 1987 roku nagrali demo "Aural butchery", a następnie singiel "Death to capitalist hardcore" 7"EP - solidne uderzenie kilkusekundowymi kawałkami grind-core'owymi. W 1988 roku wychodzi ich pierwszy album "Unhindered by talent" LP - surowy, noisowy materiał - tradycyjne kawałki w stylu DISCHARGE przeplatają się z grindcore'owymi 10 sekundówkami! Kolejna ich płyta z tego samego roku "Disgrace to the corpse of Sid" jest jeszcze bardziej zwariowana - eksperymenty noisowe, grindcore'owy holocaust, growling i sample... Za to druga strona płyty prezentuje nam muzykę doom crust punk w stylu AMEBIX.

Ostatni album SORE THROAT zatytułowany "Never mind The Napalm... Here's Sore Throat" wychodzi w 1989 roku i nie ma na niej już za wiele noise-core'a ani grindu, za to chłopaki przerzucili się na klasyczny crust-punk, bardziej doomowaty i hardcore'owy.

SORE THROAT rozpadł si 1990 roku, a w między czasie wydali jeszcze płytę "Indestroy" w 1988 roku pod nazwą SAW THROAT - napakowane apokaliptyczną i ekologiczną treścią utwory połączone w całość w klimacie doom/crust/industrial. Niesamowita rzecz... Również pojawił się ich singiel w 1989 roku pod nazwą SOAR THROAT.

W zespole udział wzięli: Rich Militia - wokal (WARTORN, WARFEAR), Brian Bri Talbot - gitara (DOOM, PELVIC THRUST, METAL MOTHERFUCKERS FROM MARS, WARFEAR, VIRTUAL REALITY, BLOOD SUCKING FREAKS, STALINGRAD), John Doom - bas (DOOM, PELVIC THRUST, POLICE BASTARD, CAIN), Nicky Royles - perkusja, a od 1988 pałkerem kapeli był Paul "Hammy" Halmshaw. Na płytach SORE THROAT można znaleźć covery chociażby SHITLICKERS, ANTISECT, POISON IDEA, HAWKWIND, DISCHARGE czy nawet BLACK SABBATH z czego część to parodie...

Dyskografia
Aural butchery demo (1987)
Death To Capitalist Hardcore 7"EP (1987)
Noise Annoys demo (1988)
Unhindered By Talent LP/cassette (1988)
Disgrace To The Corpse Of Sid LP/CD (1988)
Indestroy LP/CD (pod nazwą SAW THROAT, 1988)
Never Mind The Napalm... MLP/cassette (1989)
Soar Throat 7"EP (pod nazwą SOAR THROAT, 1989)
And We Don't Care compilation CD (1989)
Poison Idea/No Handle Beer demo (1989)
Death to Capitalist Halmshaw compilation CD (demo, Death To Capitalist Hardcore EP, live i nie publikowane numery) (2006)

Kompilacje
A Vile Peace LP (Peaceville)
Spleurk LP (Meantime)
Grindcrusher LP (Earache)
The Hysterical Years LP (Manic Ears)
Six Ways 7" LP (German Label)
Summertime Sampler 7" Flexi (Skateboard magazine)
Volnitza LP (1 In 12 Records)
Bootlegi
Abraham's Ear 7"EP (Aural Butchery demo plus bonus live tracks)
Death To Capitalist Hardcore 7"EP (bootlegged 3 times with red/black sleeve)
Death To Capitalist Grindcore LP
Death To Capitalist Thrashcore LP
Algo Que Nunca Fue CD
Encerrado En El Trago CD
Never Mind The Napalm... CD
Disgrace To The Corpse Of Sid CD

4 komentarze:

  1. fuck sore throat, they don't know a fuck about fascism, a socialist and anticapitalist italian movement;
    DRI, SOD, MOD rules
    you fag (ST)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sore Throat didn't sell out like DRI did faggot. Learn to punk fucker

    OdpowiedzUsuń