czwartek, 4 czerwca 2009

AXEGRINDER - Never ending winter


Legendarny AXEGRINDER powstał na przełomie 1985/86 roku w Wielkiej Brytanii. Zespół założyli Trev i Matt - członkowie zespołu STONE THR CROWZ, w którym zrealizowali dwie kasety demo, split singiel i zamieścili utwór na kompilacji "We won't be your fucking poor". Do zespołu dołączyli Jel i Steve z kapeli PROUDHONS i zaczęli początkowo grać pod nazwą TYRANTS OF HATE. Po koncercie z ANTISECT i zadymie na tym koncercie zmienili nazwę na AXEGRINDER w 1986.

Grali muzykę crust/thrash i byli pod dużym wpływem AMEBIX oraz VENOM i MOTÖRHEAD.
W 1986 roku zespół wydał swoją pierwszą taśmę demo "Grind your enemy", która wyszła z naszywką i bookletem, który zawierał teksty o przekonaniach politycznych członków zespołu i ich spojrzenia na ówczesną scenę. Po nagraniu kasety zespół opuszcza perkusista Jel, a zastępuje go Darryn, po czym wydają koncertową kasetę demo, a następnie kolejne demo "The squat tape".

W 1988 roku podpisują kontrakt z wytwórnią Peaceville i ich kawałek "Where evil dwells" pojawia się na składance "A vile peace". Kolejny krok zespołu to wydanie w tej samej wytwórni legendarnej płyty "Rise of the serpent men" w 1989, która rok później pojawiła się na CD jako split z PROPHECY OF DOOM.

AXEGRINDER również zamieścili dwa utwory na video kompilacji "Vile visions". W 1990 roku do zespołu dołącza Cliff Evans. Niestety AXEGRINDER rozpada się.

Gitarzysta Cliff Evans niedługo potem zakłada death-metalowy zespół FLESH, pozostali członkowie formują grupę WARTECH grającą w klimacie VOI VOD.

Wydawnictwa
Grind the enemy Demo 1986
Live 11-7-87 Demo 1987
The Squat Tape Demo 1988
Rise of the Serpent Men LP 1989 (Peaceville Records)
AXEGRINDER/PROPHECY OF DOOM Split CD 1990 (Peaceville Records)

4 komentarze:

 1. Czy ktokolwiek w ogole slyszal te The Squat Tape? Bo mam watpliwosci czy cos takiego w ogole istnialo ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta taśma The squat tape to koncert jest nagrany na jakimś londyńskim skłocie, ale na 100% nie jestem pewien...

  OdpowiedzUsuń
 3. OK - znalazłem bliższe info o "tajemniczej" taśmie "The squat tape". Utwory zostały nagrane na czterościeżkowym przenośnym sprzęcie gdzieś w Londynie w 1988 roku. Nagrana taśma miała zostać wydana jako singiel 7", ale niestety nigdy to nie wyszło... Wersja utworu "Final war" jest zupełnie inna niż na płycie.
  Pablo

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście zamieściłem do odsłuchu - jakość taka sobie, pięć utworów. Dla wątpiących:)
  Pozdro!

  OdpowiedzUsuń