sobota, 6 czerwca 2009

DECLINO - Rivolta e negazione

DECLINO to zespół, który miał olbrzymi wpływ na włoską scenę hardcore-punk. Powstali na początku lat 80-tych w Turynie i obok NEGAZIONE, IMPACT, WRETCHED, RAW POWER i PEGGIO PUNX byli najbardziej znanym zespołem z Włoch. W zespole grali Sandro Bramardi - wokal, Marzio Berotti - gitara, Silvio Bernelli - bas i Roberto Farano - perkusja. Przez zespół dodatkowo przewineli się Max Occhiena - gitara i Orlando Furioso - perkusja. Ponadto Roberto "Tax" Farano i Orlando Furioso grali również w NEGAZIONE.
Zespół wydał pierwszy singiel w 1983 "Rivolta e negazione", rok póxniej pojawiła się split kaseta z NEGAZIONE, a w 1986 12" "Eresia". W 1984 roku umieścili swój kawałek na legendarnym składaku "P.E.A.C.E." wydanym w USA.
W 1996 roku wydawnictwo Antichrist/Dionysis wypuściło kompilację CD "The furious years of italian hardcore punk" m.in. z singlem DECLINO. W 2004 wyszła CD "1982-1985: Coma una promessa" w S.O.A. i wersja winylowa w AGIPUNK.
Do nacieszenia uszu ich singiel, 12", prawie dyskografia i składak z takimi włoskimi wymiataczami jak IMPACT, INDIGESTI, WRETCHED, NEGAZIONE, PEGGIO PUNX...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz