czwartek, 29 stycznia 2009

RUDIMENTARY PENI - Death church

RUDIMENTARY PENI - jeden z najważniejszych i najoryginalniejszych zespołów sceny anarcho-punk w Wielkiej Brytanii lat 80-tych. Surowy, nieco połamany punk z chrypiącym wokalem i depresyjnymi tekstami wokalisty Nicka Blinko.

Kapela powstała w 1980 po przesłuchaniu płyty CRASS "Feeding of the 5000" przez basistę Granta Matthewsa i obejrzenia występu CRASS przez Nicka Blinko.

W 1981 zespół wydaje pierwszy singiel w swojej własnej wytwórni Outer Himalayan. Grant Matthews odwiedza CRASS w ich komunie i Penny Rimbaud oferuje RUDIMENTARY PENI nagranie singla dla Crass Records. Tak się zaczyna współpraca i przyjaźń z kolektywem CRASS.


Singiel pod tytułem "Farce" wychodzi w Crass Records w 1981 roku i do tej pory uznawany jest za klasykę anarcho-punk.W 1983 roku zespół wydaje dużego longa "Death church" w Corpus Christi, wytwórni prowadzonej przez kolektyw CRASS. Mroczne, depresyjne teksty i czarno-białe przerażające grafiki Nicka Blinko dopełniają oryginalności RUDIMENTARY PENI.

U basisty Granta Matthewsa lekarze wykrywają raka. Zespół przestaje istnieć.
Nick Blinko zajmuje się pisaniem schizofrenicznej autobiografii przebywając w szpitalu psychiatrycznym pt" Primal scream".
Ponadto zajmuje się rysowaniem grafik m.in dla SEPTIC DEATH. Powiązany jest również z wydanym albumem "Psychristiatric" grupy POPE ADRIAN 37th. Blinko - bardzo wrażliwa i depresyjna postać - znajduje się pod dużym wpływem prozy Lovercrafta.
Zespół reaktywuje się pod koniec lat 80-tych i wydaje kilka płyt. Ostatnim wydawnictwem RUDIMENTARY PENI jest singiel "No more pain" z 2008 roku.
Skład zespołu: Nick Blinko - gitara, wokal, grafika i teksty; Grant Matthews - gitara basowa i teksty; Jon Greville - perkusja.

Wydawnictwa:
Rudimentary Peni 7"EP, Outer Himalayan, 1981
Farce 7"EP, Crass Records, 1981 (#7)
Catastrophe live LP, Rotten, 1982
Death Church LP, Corpus Christi, 1983 (#3)
The EPs of RP LP/CD (collects Rudimentary Peni and Farce EPs), Corpus Christi, 1986 Cacophony LP, Outer Himalayan, 1989
Pope Adrian 37th Psychristiatric LP, Outer Himalayan, 1995
Echoes of Anguish 7"EP, Outer Himalayan, 1998
The Underclass 7"EP, Outer Himalayan, 2000
Archaic 7"EP, Outer Himalayan, 2004
No More Pain 7"EP, Southern, 2008

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz