środa, 28 stycznia 2009

CRUCIFIX - It's your choice... Peace or annihilation

CRUCIFIX powstali w 1980 roku - wokalistą zespołu został urodzony w Kambodży Sothira Pheng. Jego rodzina musiała opuścić Kambodżę w której szerzył się terror Czerwonych Khmerów.
W 1981 roku wydali pierwszy singiel, zaraz potem w 1982 roku legendarną EPkę "1984". Zadebiutowali pierwszym i ostatnim długogrającym albumem "Dehumanization", wydanym w 1983 roku przez Southern Records ("komórka" Crass Records). Ta płyta zapisała się na stałe w historii anarcho-punka - szybki, przesterowany hardcore w stylu wczesnego DISCHARGE z mocnym społeczno-politycznym przekazem.
Zespół rozpadł się w lipcu 1984 roku po długiej trasie po Europie, USA i Kanadzie.
Sothira Pheng (bas i wokal) i Jimmy Crucifix (gitara) grają obecnie w zespole PROUDFLESH.

W zespole "udział wzięli": Sothira Pheng - wokal, Jimmy Crucifix - gitara, Matt Borruso - bas, Christopher Douglas - perkusja, Drew Bernstein - gitara.
CRUCIFIX wydali tylko dwa single i LP oraz zamieścili kawałek na składaku "Rat music for rat people" w 1984. Poza tym ukazała się w 1997 roku płyta "Exhibit A" z numerami z singli i nagraniami koncertowymi. Ja posiadam jeszcze bootleg pierwszego singla pod nazwą "Capitulation" oraz koncertowy bootleg LP z belgijskim zespołem ZYKLOME A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz