piątek, 23 stycznia 2009

LOBOTOMIA - Vitimas da guerra

Jeden z najlepszych brazylijskich zespołów lat 80-tych, kultowa kapela, która grała obok takich wymiataczy jak OLHO SECO, RATOS DE PORAO czy ARMAGEDDOM.
Wystartowali w São Paulo w 1984 roku. Ich nagrania ukazały się na kilku kasetach składankowych w Finlandii i USA, a następnie zadebiutowali dwoma utworami na legendarnej kompilacji LP "Ataque Sonoro". Dopiero ich pełnometrażowy LP wydany w 1986 roku, powalił wszystkich na kolana - jedna z najbardziej znanych i polecanych brazylijskich płyt! Na tej płycie zaprezentowali coś pomiędzy scandi-corem, DISCHARGE a mrocznym metalowo-crustowym brzmieniem. Wyprzedzili scenę o około 10 lat! Teksty społeczno-polityczne, obawy przed III Wojną Światową czy o opresji Palestyńczyków. W tamtym czasie chyba jedyny brazylijski zespół,
który miał dziewczynę w składzie - Zezé, która grała na basie.W 1988 roku LOBOTOMIA wsadziła swoje utwory na koncertowy składak "Independência Ou Morte" (z NAO RELIGIAO i GRINDERS), a następnie w 1989 wydała drugą i ostatnią płytę "Nada é Como Parece" - dobra rzecz, chociaż nieco w klimacie D.R.I., co nie zmienia faktu, że LOBOTOMIA rządzi do dziś!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz