środa, 21 stycznia 2009

Jeżeli nam zabraknie sił... TZN XENNA, REJESTRACJA, ABADDON, ARMIA, DEZERTER, ABSURD

Podrzucam do przesłuchania fragmenty koncertów kapel punk z "Róbrege 1985". Dla mnie rarytasik bez dwóch zdań. Chociaż z drugiej strony każdy punk zna te nagrania, ale w tym zestawieniu to naprawdę dobry składak. Legendy polskiego hc-punka: TZN XENNA, REJESTRACJA, ARMIA, DEZERTER, ABADDON, ABSURD. Tych zespołów nie trzeba nikomu przedstawiać, może za wyjątkiem mniej znanego ABSURDU. Zespół powstał w 1985 roku w Gliwicach z inicjatywy Darka Duszy, założyciela grupy Śmierć Kliniczna. Skład: Lumpaj - voc, Dusza - git, Lucek - bas, Marlena - dr. Znani z występów na festiwalu Jarocińskim oraz z licznych występów w całej Polsce. Przestali grać w 1987 roku zostawiając po sobie singla nagranego dla Tonpressu. Darek Dusza występował później w grupach The Dudis, Chuligani, Darmozjady.
Jakość nagrań w miarę dobra - nie jest to oczywiście stereosidimadafakahajdefiniszyn, ale bez bólu można tego posłuchać, powspominać, łezkę uronić. Z perspektywy lat śmiało można powiedzieć, że zespoły były rewelacyjne - grały surowo, z kopem i przede wszystkim z pomysłem. Po prostu klasyka!

2 komentarze:

 1. robrege '85
  die gewaltlosen nie znalazlo sie na wydanej plycie
  kto pamieta?
  http://www.myspace.com/diegewaltlosen

  pozdr

  OdpowiedzUsuń
 2. jeżeli ktoś chce pisać jako osoba kompetentna i znawca tematu to niech się trochę wysili i nie powiela błędów publikowanych przez poprzedników powtórzyłeś to co było już na stu stronach przed tobą i co myślisz że ci co tam grali już nie żyją i można swobodnie kreować baśnie o siedmiu zbójach wiesz tyle ile wydali na płycie to ma być punk a zresztą co mnie to obchodzi ja tam byłem a ty pisz sobie

  OdpowiedzUsuń