środa, 28 stycznia 2009

NEOS - They'll destroy themselves

Kanadyjski NEOS powstali w 1980 roku w Victorii niedaleko Vancouver. To kanadyjskie trio grało hałaśliwy, bardzo szybki hardcore i w tamtym czasie byli określani jako "najszybszy zespół na świecie". I prawdopodobnie byli...
Swoimi koncertami otwierali występy takich legend jak SUBHUMANS (Kanada), BLACK FLAG i DEAD KENNEDYS. Wydali dwa single 7"EP, obydwa w 1982 roku i to we własnej wytwórni Alandhiscar. "End All Discrimination" - 11 kawałków i "Hassibah Gets The Martian Brain Squeeze" - 14 utworów.
Kolejny zespół, który miał ogromny wpływ na rozwój sceny hardcore - ich numery grali chociażby CHARLES BRONSON czy NO FX.
Zespół rozpadł się w 1983 roku, a w następnym roku członkowie kapeli Steve i Kev założyli studyjną grupę HARVEST OF SEAWEED. Następnie Kev wraz z Johnem z innej legendarnej kapeli kanadyjskiej JERK WARD założyli SLUDGE CONFRONTATION. Członkowie NEOS grali również w kapelach MEXICAN POWER AUTHORITY i THE SHOWBIZ GIANTS.

Wydawnictwa
End all discrimination 7"EP (Alandhiscar, 1982)
Hassibah gets the Martian brain squeeze 7"EP (Alandhiscar, 1982)

Wznowienia
Hassibah gets the Martian brain squeeze 7"EP (Ratcage, 1983)
Fight with Donald 7"EP (Breakeven, 1997 - próba i kawałki koncertowe z 1983)
NEOS CD (Breakeven, 1997 - zawiera oba single)

Kompilacje
Raw war Tape (Xcentric Noise, 1983)
Grevious musical harm Tape (Xcentric Noise, 1983)
Beating the meat LP (Xcentric Noise, 1984)

3 komentarze:

  1. Mam tego singla z Break Even - to wytwórnia kolesia, który wydał słynną składankę z polskimi kapelami "Victim Of safety Pin" LP

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten gościu grał również w NEOS, a później w MEXICAN POWER AUTHORITY.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zajebisty zespół!!

    OdpowiedzUsuń