czwartek, 22 stycznia 2009

SIEGE - Monkey see, monkey do, monkey has low I.Q.

Chciałbym przypomnieć krótko o legendarnym zespole SIEGE, który jako jeden z pierwszych w USA zaczął grać ekstremalny hardcore z którego później narodził się crust. SIEGE - totalna legenda, która zainspirowała kupę zespołów na całym świecie swoją szaloną, wściekłą i rozwalającą wersją hardcore.

Kapela powstała w 1983 roku w Weymouth w stanie Massachusetts. Pierwszy koncert zagrali w szkole wyższej w Weymouth na imprezie "Battle of the bands", a było to wiosną 1984 roku. Niestety zostali zdyskwalifikowani po tym jak basista rozwalił swoją gitarę na scenie.
Określani jako kapela z Bostonu, raczej nigdy nie utożsamiali się z tamtejszą załogą, zdominowaną przez straight edge hardcore. Grali koncerty głównie w Zachodnim Massachusetts, Connecticut i Rhode Island. Zagrali trochę koncertów w Greenfield z lokalnymi kapelami DYS, Cancerous Growth, The Freeze, Outpatients i Deep Wound. Zespół rozpadł się pod koniec 1985 roku. Zostawili po sobie bardzo niewiele nagrań: demo nagrane w lutym 1984 roku, którego
producentem był Lou Giordano (producent Hüsker Dü, Negative FX, SS Decontrol, Goo Goo Dolls), w październiku tego samego roku nagrali trzy utwory dla Pusheada na legendarną składankę "Cleanse the Bacteria", która wyszła w 1985 roku. Najbardziej znane wydawnictwo SIEGE to "Dropdead" CD wydane w 1994 przez Relapse Record, a później ten sam materiał na 12" winylu w 2004 przez Deep Six Records. Krąży mnóstwo bootlegów i koncertów SIEGE, ale wszystko to prawie te same numery. Jestem szczęśliwym posiadaczem bootlega na winylu (split z japońskim LIP CREAM) z nagraniami koncertowymi (w tym dwa niepublikowane utwory), ale
jakość słabiutka...
Oryginalny skład zespołu to wokalista i saksofonista Kevin Mahoney, gitarzysta Kurt Habelt, basista Hank McNamee i pałker Rob Williams.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz