sobota, 28 lutego 2009

D.O.N.D.O.N. - Detestation Of Negative Destruction Of Nuclear

D.O.N.D.O.N. to jeden z ważniejszych zespołów drugiej fali japońskiego hardcore lat 80-tych. Członkowie zespołu przewinęli się przez takie kapele jak BASTARD, G.I.S.M., ASBESTOS, JUDGEMENT i POISON ARTS. Basista Iizawa pojawił się również w chórkach na ostatniej płycie zespołu BURNS TO DEATH. Zespół grał w latach 1985-1991, wydali kilka singli i 2 LP. Sfuzowane średnioszybkie gitarki z lekkimi metalowymi naleciałościami plus szczekający wokal Yoshikawy - oto D.O.N.D.O.N. W sumie nieco dziwna nazwa jak na hardcorowy zespół to skrót od Detestation Of Negative Destruction Of Nuclear. Hmmmm... Nadal brzmi dziwnie...
W zespole grali Aizawa, Mokichi, R.D. Sugano, Yoshikawa.
Zespół wydał pierwszy singiel "Skulls" i niedługo potem split 7" flexi z francuską legendą hc SCRAPS. w 1993 roku Highly Collectable Records, wydawnictwo prowadzone przez członków DROPDEAD wypuściło singiel "Commercialism".
Drugi album "Last warning" oryginalnie został nagrany i wydany w 1991 roku w wytwórni Never Again Records, ale wyszło tylko 200 sztuk. Album ten był zupełnie nieuchwytny poza Japonią, ale ostatnimi czasy Luckily Schizophrenic Records wznowiły ten LP w nieco większym nakładzie - 700 kopii.
Sporo informacji o zespole krąży po sieci, ale niestety po japońsku... więc to na tyle, jeśli chodzi o biografię tej kapelki. D.O.N.D.O.N. to mój ulubiony zespół obok DEATH SIDE, LIP CREAM, GAUZE i SYSTEMATIC DEATH - porządny jap-core-thrash.

Wydawnictwa
Detest Of Negative Destruction Of Nuclear Demo 1988
Skulls 7"EP 1989 (Adventure Family Records)
Cry of soul z THE SCRAPS 7" flexi 1989 (MCR Company)
Borderline LP (Selfish Records)
Commercialism 7"EP 1993 (Highly Collectable Records)
Last warning LP (Never Again Records)
Składaki
Best run fast Vol.1. 7"flexi MCR Company
Best run fast Vol.2. 7"EP MCR Company
Suck my dick Tape Nouzui
Kakumei 2 LP 1991 MCR Company
Take No Orders From Anyone: Japanese Hardcore Sampler Vol. 1 LP 1991 Vinyl Japan
Enjoy your youth by this hardcore sampler LP 1988
Go ahead make my day Comp. LP 1989
Virus - Comp LP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz