czwartek, 5 lutego 2009

OLHO SECO - Isto é Olho Seco

OLHO SECO - brazylijska legenda została założona w 1980 roku w Sao Paulo przez Fabio -wokal, Val - gitara basowa, Redson - gitara (Val i Redson równocześnie grali w zespole COLERA) i Sartana na perkusji. Odbywali próby prawie rok przed zagraniem pierwszego koncertu. Z początku OLHO SECO nie mieli społeczno-politycznych tekstów, bo i tak by nie przeszły przez cenzurę - mieli do wyboru nagrywanie płyt albo rozwiązanie zespołu.
Kapela była bardzo żywiołowa na scenie, co w połączeniu z ostrą i szybką muzyką dawało niezły szoł. Teksty mieli głównie o wojnie, chociaż zdarzały się i takie jak "Haverá Futuro?" czy "Nada" o biedzie w brazylijskim społeczeństwie.
Zagrali mnóstwo koncertów w swoim kraju na przełomie 1981 i 1982 roku i zaliczyli festiwal "O Começo do fim do mundo". Zdebiutowali na składance "Grito suburbano" wraz z innymi legendami brazylijskiej sceny INOCENTES i COLERA. Stali się bardzo popularnym zespołem szczególnie w USA i Finlandii. OLHO SECO dostali propozycję od angielskiej wytwórni X-CNT Records nagrania singla z utworem "Isto é Olho Seco", ale warunkiem było zaśpiewanie go po angielsku - zespół nie zgodził się. Wydali za to swoje numery na składankach w USA i Włoszech.
Fanzine "Maximum Rock'n'roll" wsadził kawałek OLHO SECO na kompilacje "Welcome to 1984".
Zespół rozpadł się po kilku latach działalności i jakiś czas temu reaktywował się ponownie. Zagrali w Brazylii koncert z AGNOSTIC FRONT i VARUKERS, a następnie ruszyli na europejską trasę po Holandii, Portugalii i Włoszech.Do zassania 3 single i LP OLHO SECO i na dokładkę składak "Botinada, a Origem do Punk no Brasil" z OLHO SECO, RATOS DE PORAO, COLERA, LIXOMANIA, FOGO CRUZADO i innymi.

Wydawnictwa
BOTAS FUZIS É CAPACETES 7" (Punk Rock Discos, 1983)
OLHO SECO 7"EP (Pogar, 1984)
FOME NUCLEAR 7"EP (1988)
OLHO POR OLHO LP (Cogumelo, 1989)
HAVERÁ FUTURO? CD (Gravacoes Sem Qualidade, 1997)
OLHO SECO/TERVEET KÄDET split CD (2000)
Wznowienia
OLHO SECO/BRIGADA DO ÓDIO split LP (New Face, 1985)
OLHO SECO/FOGO CRUZADO split LP (New Face, 1992)
OS PRIMEIROS DIAS 12" (New Face, 1995 - demo recording from 1981)
BOTAS FUZIS É CAPACETES CD (Gravacoes Sem Qualidade, discography)
Kompilacje
GRITO SUBURBANO LP (Punk Rock Discos, 1982)
O COMEÇO DO FIM DO MUNDO LP (1983)
RAW WAR tape (Xcentric Noise, 1983)
WELCOME TO 1984 LP (Maximum Rock'n'roll, 1984)
BOTINADA, A ORIGEM DO PUNK NO BRASIL LP
WHAT ARE YOU DOING ABOUT THAT HOLE IN YOUR HEAD LP (Rot, 1986)
CONTRA ATAQUE LP (Ataque Frontal, 1988)

VIDEO:VIDEO:http://www.youtube.com/watch?v=X-sW3fPWYro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz