piątek, 31 lipca 2009

REAGAN YOUTH - Jesus was a communist


Nowojorski zespół REAGAN YOUTH założył David Rubinstein razem z gitarzystą Paul'em Bakija, kiedy byli jeszcze w szkole w Rego Park, Queens. Będąc uczniami grali sporo koncertów w punkowych klubach Manhattanu. Ciekawostką jest, że jeden z nauczycieli został fanem REAGAN YOUTH, ogolił głowę na łyso i został zwolniony ze szkoły.

Kapela często grała koncerty w C.B.G.B., przemierzyli wszerz i wzdłuż całą Amerykę koncertując na Rock Against Racism wraz z DEAD KENNEDYS i BAD BRAINS. W 1984 roku nagrali swój pierwszy album "Youth anthems for the new order" w wytwórni R Radical, który sprzedał się w nakładzie 40000 kopii.

REAGAN YOUTH grali dobry hardcore-punk z ironicznymi i politycznymi tekstami. W sumie to wydali tylko jedną płytę "za życia" oraz pojawili się na dwóch składakach "Minutes to go" i "P.E.A.C.E.".

Członkowie zespołu byli coraz bardziej sfrustrowani i zmęczeni koncertowaniem. Nie zarobili żadnej kasy na swoich koncertach. Kiedy Ronald Reagan odszedł z Białego Domu oficjalnie rozwiązali zespół.

David z kilkoma innymi kolesiami z zespołu założyli nową kapelę, ale nigdy nic nie nagrali ani nie zyskali takiego rozgłosu co REAGAN YOUTH.
Wtedy David popadł w uzależnienie od heroiny. Handlował też drugami i miał zwyczaj konsumowania narkotyków, które miał sprzedawać.

Zaczął mieć problemy z kasą i wierzycielami. Interes się słabo kręcił, a w dodatku David został pobity kijem bejsbolowym przez innego dilera. Po powrocie ze szpitala zamieszkał ze swoimi rodzicami i nadal wciągał narkotyki. Po jakimś czasie wyprowadził się na East Side. Przestał mieć cokolwiek wspólnego ze sceną punk.
Zaczął się spotykać z Tiffany B., prostytutką, która pracowała na Houston Street. Razem ćpali, a ona zarabiała na narkotyki nadal się prostytuując. W międzyczasie matka Davida zginęła w wypadku samochodowym. David i Tiffany czekali na stałego klienta z którym zabrała się Tiffany, mówiąc, że wróci za 20 minut. Nigdy nie wróciła. David zawiadomił policję, posprawdzał wszystkie szpitale - bez skutku. Kilka dni później na Long Island policja wyciągnęła z wody poszukiwany samochód, a na brzegu znalazła ciało Tiffany B. Aresztowanym kierowcą okazał się Joel Rifkin - seryjny zabójca "specjalizujący" się w mordowaniu prostytutek.

Załamany i opuszczony David Rubenstein znany jako Dave Insurgent popełnił samobójstwo. Smutna historia. Mimo tego, że REAGAN YOUTH nie byli tak bardzo znaną kapelą jak M.D.C., BLACK FLAG czy DEAD KENNEDYS warto ich posłuchać.
Wydawnictwa
Youth anthems for the new order LP (R Radical/Reagan Youth, 1984)

Wznowienia
Volume 1 LP (New Red Archives, pierwsza płyta)
Volume 2 LP (New Red Archives, nigdy nie wydana druga płyta)
A collection of pop classics CD (New Red Archives, obie płyty)
Live and rare CD (New Red Archives, 1998)

Bootlegi
Live at CBGB'S Vol. one 7" (1993)

Kompilacje
Minutes to go Tape (1981)
P.E.A.C.E. 2xLP (R Radical, 1984)

4 komentarze:

 1. Wyobraź sobie że widziałem RY kilka lat temu jak jeszcze czasowo mieszkałem w Vancouver, już niestety bez Dave ale i tak byli nieźli w swoich KKK przebraniach jako support dla DOA. A poza tym to Jezus nie był komunistą. He was the first worldwide antiglobalist.

  Peter S

  OdpowiedzUsuń
 2. A tu masz - o ile Cie to interesuje - nigdy nie wydaną sesję nagraniową z 84 r. z archiwum Maximum R'n'R. http://maximumrocknroll.com/?s=REAGAN+YOUTH

  Have a nice day
  Peter S

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow!Dzięki wielkie! Sesję odsłucham, bo lubię Reagan Youth, a nie wydali za dużo materiału. Tej sesji nie słyszałem, mam jeszcze jakiś koncert, ale jakość raczej słabiutka:(
  Jeszcze raz dzięki!
  Pablo

  OdpowiedzUsuń
 4. Reagan Youth to chyba jedna z najlepszych nazw dla punkowego bandu jaka moze byc, taki Hitlerjugend z Ameryki, cos jak Tatcher On Acid albo polski Zenon Reagan. Nazwa lepsza od muzyki... ale muzyka w sumie tez niezgorsza, dzieki przedmówco za link do ciekawej strony.

  OdpowiedzUsuń