piątek, 31 lipca 2009

SOLUCIÓN MORTAL - Imperialista!


SOLUCIÓN MORTAL - jeden z najdłużej grających i jeden z najważniejszych zespołów meksykańskich. Powstali w 1982 roku w Tijuana w Meksyku. Zespół założyło dwóch braci Jose and Alan Lezama, pochodzących z Mexico City, ale od dziecka mieszkających w Tijuanie. Grali w składzie: Jorge Lezama, Alan Lezama, Luis Villarruel, Raul Ochoa.

Zespół z krótkimi przerwami gra do dnia dzisiejszego. Z oryginalnego składu z lat 80-tych pozostali tylko bracia Lezama. Dzisiaj grają w składzie: Guillermo Jauregui - gitara, Lupillo - bas, Abimael - wokal, Jose Lezama - wokal i Alan Lezama - perkusja.

SOLUCIÓN MORTAL grają typowy, energiczny latino-hardcore i od lat są bardzo mocno zaangażowani w meksykańską scenę DIY. Mocne społeczno-polityczne teksty w połączeniu z wykrzykiwanymi wokalami i czadową muzą dają niezłego kopa.

SOLUCIÓN MORTAL zagrali dość dużą trasę po Meksyku w 1986 roku, wydali kilka kaset demo i live oraz dwie płyty. Nagrania do odsłuchu, szczególnie te stare są takiej sobie jakości, ale większość kapel z Meksyku nie miała możliwości nagrywać swojego materiału w przyzwoitych warunkach. Mimo wszystko nadrabiają energią i zaangażowaniem.

Oprócz nagrań SOLUCIÓN MORTAL do posłuchania również bootlegowy składak "Mexicompilacion" z kapelami SOLUCIÓN MORTAL, HISTERIA, ESPECIMEN, MASSACRE 68, XENOFOBIA, HEREIJA, DECADENCIA, ATOXXXICO czyli cała ówczesna czołówka sceny meksykańskiej.

Jeden kawałek można posłuchać również na klasycznej składance "World class punk", którą można znaleźć na blogu pod postem o A-64.
Nagrania
Live at Fairmont Hall tape (1984)
Thousands of dead punks tape (1985)
Live in Skapistas tape (1987)
Live in Skapistas tape (1988)
En vivo en Iguanas tape (1989)
They want to drive me crazy tape (1993)
No more rules live tape (1995)
Al filo del abismo CD (1997)
En peligro de extinction CD (2007)
Renovarse O Morir En Un Mundo Muladar CD boot

Kompilacje
World class punk tape (ROIR, 1984)
Eat me tape (BCT, 1984)
Second sonic war 2xLP (New Wave, 1985)
All for one... One for all CD (GTA, 1995)
Mexicompilacion CD boot

1 komentarz:

  1. Jest do kupienia LP ze starymi nagraniami, wyszedł w Meksyku.

    OdpowiedzUsuń