wtorek, 7 lipca 2009

SEDICIÓN - Miedo a la libertad


SEDICIÓN - meksykański zespół hardcore, który powstał w drugiej połowie lat 80-tych w Guadalajara. Jeden z popularniejszych zespołów z Meksyku obok SOLUCION MORTAL, M.E.L.I., MASSACRE 68, ATOXXXICO. Wydali demo "Un cambio empieza" ze społeczo-politycznymi tekstami i w sumie typowym czadowym latino-hardcore.
W 1988 roku wydali swój debiutancki album "Extintos", potem "Sedicion", a w 1990 roku drugi album "En las calles". Grali trasy po Stanach i Europie. W 1991 roku zagrali duży koncert w Meksyku wraz z ESKORBUTO i THE CRAMPS.
W 1991 roku wydają album “Verdaderas historias de horror”, a w 1992 roku grają sporo koncertów w Hiszpanii z NEGU GORRIAK.
W sumie to SEDICIÓN zaczynali od hardcore, ale później zaczęli kombinować ze ska, popem i melodyjnym punkiem. Nas interesują ich pierwsze płyty - dla mnie najlepsze. Do posłuchania ich - w sumie nieco inna - płyta “Verdaderas historias de horror” z 1991, demo i pierwsza płyta "Sedición & Un Cambio Empieza" oraz płyta "Extintos".

2 komentarze:

  1. THIS A NICE THING, TO FIND STUFF FROM THIS GREAT BAND IN MORE LANGUAGES... NOW THEY START T PLAY AGAIN. I HOPE THEY TOUR IN EUROPE...
    PANKE

    OdpowiedzUsuń
  2. Płyta Extintos LP wyszła niedawno jako reedycja na winylu w Meksyku.

    OdpowiedzUsuń