wtorek, 3 marca 2009

CHRIST ON PARADE - America the myth

CHRIST ON PARADE pochodzili z San Francisco East Bay. Ten polityczny, hardcorowy band został założony w 1985 roku przez członków dwóch zespołów TEENAGE WARNING i TREASON. Zadebiutowali 12" "Sound of nature" wydaną w Pusmort Records, wydawnictwie słynnego wokalisty SEPTIC DEATH.
CHRIST ON PARADE grali w składzie Barrie Evans - wokal, Mike Scott i Noah Landis - gitary, Malcolm Sherwood - bas i Todd Kramer - perkusja.Niektórzy członkowie kapeli mieszkali w legendarnym miejscu, zwanym New Method Warehouse. Zagrali sporo koncertów m.in. z SUBHUMANS, AGNOSTIC FRONT, CIRCLE JERKS i CONFLICT.
Najbardziej ich znane kawałki to "America the myth" o ówczesnej polityce zagranicznej prowadzonej przez rząd USA, czy utwór dedykowany właścicielowi New Method Warehouse pt. "Landlord song".
Trzech spośród członków zespołu było mocno zaangażowanych w skateboarding i utwory CHRIST ON PARADE ukazały się na składance kasetowej "Thrasher Skate Rock Vol. 3" wydanej przez magazyn Thrasher.Mike Scott opuszcza zespół w 1986 roku i zostaje zastąpiony przez Doug'a Kearney, a w 1987 basista Ron Nichols zastępuje Sherwooda. Grupa oficjalnie rozpada się w 1989 roku po trasie po Europie. Landis wspólnie z Kearney'em zakładają BLISTER, a później Landis dołącza do NEUROSIS w połowie 1990 roku. Evans zakłada grupę psychobilly HELLBILLYS. Mike Scott przyłącza się do ECONOCHRIST, Nichols zakłada grupę GRINCH.
CHRIST ON PARADE czasami się reaktywowali, by zagrać trasę po Stanach i Europie.
Zespół był pod dużym wpływem zespołów CRUCIFIX, DISCHARGE, CONFLICT, ale i AGNOSTIC FRONT, co bardzo słychać po sposobie śpiewania wokalisty na płycie "Sounds of nature".
Na reedycji CD "Sounds of nature" z 2007 znajduje się ich pierwsza 12", nagrania ze składanki "Thrasher Skate Rock Vol. 3", z singla "Isn't Life A Dream" oraz wcześniej niewydany cover AVENGERS. Na CD "Insanity is a sane reaction" znajduje się wszystko inne oprócz "Sounds of nature" i utworów ze składanki z Thrasher'a.

Wydawnictwa
Sound of nature 12"EP 1985 Pusmort
It's life a dream 7"EP 1986 Mind Matter
A mind is a terrible thing LP 1987 Mind Matter
Avarice 7"EP 1988 A Matter of Image

Wznowienia
Insanity is a sane reaction CD 1999 FOAD Records
Sounds of nature CD 2007 Neurot

Bootleg
Sounds of collection CD 1997 Distort

1 komentarz:

  1. 2 lata temu pojechaliśmy w 4 osoby do Czech na koncert Christ On Parade. Niestety nie grali w Polsce, a ten był najbliższy - nie mogłem sobie odmówić... Na sali ze 30-40 osób, ale zespół mimo tego dał wspaniały show. Byli w szoku, że ktoś z Polski pamieta ich po tylu latach. Że przejechaliśmy tyle km by ich zobaczyć. Warto było. Mam nadzieję, że jeśli odwiedzą znów kontynent nie zapomną o naszym pojebanym kraju.

    OdpowiedzUsuń