wtorek, 10 marca 2009

Hardcore, punk, reggae, nowa fala...

Tym razem chciałbym wrzucić kilka polskich kompilacji. Nie było ich za dużo w naszej socjalistycznej ojczyźnie, niestety. Pod postem o zespole TZN XENNA wsadziłem kultową kompilację "Jak punk to punk" z 1986 roku z kapelami DEZERTER, ARMIA, TZN XENNA, SIEKIERA, REJESTRACJA, PROCESSS, ABADDON. Myślałem, że wszyscy w Polsce to mają, ale okazało się, że jest mnóstwo ściągnięć tego pliku.

Pod postem o PROWOKACJI znajdziecie kolejną legendarną składankę "Fala" - PROWOKACJA, TILT, DEZERTER, SIEKIERA, ABADDON, KRYZYS, BAKSZYSZ, IZRAEL, KULTURA - również mnóstwo ściągnięć...

W poście "Jeżeli nam zabraknie sił..." fragmenty koncertów z Róbrege w Warszawie w 1985 roku - TZN XENNA, REJESTRACJA, ARMIA, DEZERTER, ABADDON, ABSURD.
Dzisiaj wrzucam fragmenty koncertów z festiwalu Fama 1986 w Świnoujściu - nagrania w miarę dobrej jakości i zespoły KULTURA, IZRAEL, ABSURD, ARMIA, MOSKWA, MADAME.

Ponadto składak zespołów, które zagrały na FMR Jarocin 1984. Nie wiem kto to poskładał do kupy - znalazłem gdzieś w sieci i myślę, że warto to opublikować, bo nagrania nie są najgorszej jakości, a i zestaw kapel rewelacyjny - SEDES, REKRUT, ABADDON, MOSKWA, PROWOKACJA, FORT BS, MADAME, ŚMIERĆ KLINICZNA, SIEKIERA, VARIETTE, PIERSI, MADE IN POLAND, IZRAEL, KULTURA.

"Porzucona generacja" to składak CD wydany przez Pop Noise - mam nadzieję, że można to jeszcze gdzieś złapać w dystrybucjach - zalecam poszukiwania. Są tu nagrania zespołów łódzkich - BRAK - studio w Opolu 1982 i Rockowisko 1982; KONTROLA W - Radio Łódź 1982; MOSKWA - Radio Łódź 1984 plus jeden kawałek z 1993 roku; THE CORPSE - Radio Łódź 1988 plus dwa kawałki z innych sesji.

I na koniec nagrania z płyty bootlegowej "Victim of safety pin" wydanej w Kanadzie, a raczej przez Kanadyjczyka, który przez jakiś czas mieszkał w Polsce, między innymi we Wrocławiu. Na płycie są zespoły, które grały w Polsce w latach 1978-1982. Niestety, jakość tych nagrań na płycie jest strasznie słaba. Myślę, że można było się bardziej postarać i wydać naprawdę dobrej jakości składak, a tak to tylko kolejne wspomnienia wśród szumów starej taśmy...

Zespoły zamieszczone na tej płycie to REJESTRACJA, DEUTER, KRYZYS, DEZERTER, BRAK, TILT, DEADLOCK, KSU, NOCNE SZCZURY, TASS, POE'ROCKS, TZN XENNA, KULT, Walek Dzedzej.

6 komentarzy:

 1. to nie fama 86 tylko fama85....byla nawet kaseta skladak z tego festiwalu..

  OdpowiedzUsuń
 2. Victim of Safety Pin NIE JEST BOOTLEG! to 90% autorizowane, i poza tym nie istnieje lepiej jakosci nagran z tamtej czasie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Victim of Safery Pin nie jest bootleg.

  OdpowiedzUsuń
 4. Może i nie jest to bootleg, ale wydaje mi się, że się nieco mylisz, że nie ma lepszej jakości nagrań z tamtych czasów. Sam posiadam nagrania znacznie lepszej jakości zespołów KSU, DEUTER, TZN XENNA, DEZERTER...

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda ze link do Famy jest nieaktywny...
  Mozna by cos z tym zrobic?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam orginalną płytę "Jak punk to punk" - świetna, najlepsze utwory

  OdpowiedzUsuń