poniedziałek, 9 marca 2009

U.B.R. - Revolucija je kurba

Słoweński zespół U.B.R. to jeden z bardziej znanych zespołów hardcore z byłej Jugosławii. Znani są przede wszystkim z dwóch kultowych składaków " Welcome to 1984", "Hardcore Ljubljana" i oczywiście własnego singla "Corpus delicti", które dostał świetną recenzję w "Maximum Rock'n'Roll" w 1984 roku.
W 1981 roku po koncercie DISCHARGE w Ljubljanie, uczniowie szkoły publicznej Bozo i Mare stwierdzili, że też założą zespół i będą grać czad. Nieco później zaczęli grać pod nazwą KNAPI, a po przejściu w 1983 roku do zespołu bębniarza STRES D.A., Bucko zmienili nazwę na UPORNIKI BEZ RAZLOGA (Buntownicy Bez Powodu).

W 1984 wydali singiel "Corpus delicti" we włoskiej wytwórni Attack Punk Records oraz zagrali we Włoszech krótką trasę. Zamieścili swoje kawałki na kilku składakach, udzielili wywiadu dla "Maximum Rock'N'Roll" oraz wzięli udział w filmie o scenie w Ljubljanie "Hardcore Ljubljana". Członkami zespołu jak zwykle zainteresowała się armia i zespół zawiesił działalność.

Jakiś czas temu wyszedł składankowy CD U.B.R. ze wszystkim co nagrali - do złapania w europejskich distrach. Grali w składzie: Mare - gitara, Gigi - wokal, Bozo - basik i Robin - perkusja, a później Bucko na perkusji.
Do odsłuchania klasyczne 2 singielki, split z PATERENI oraz dwa składaki jugosłowiańskie z TOZIBABE, III KATEGORIJA, ODPADKI CIVILIZACIJE oraz składak z czołówką światowej sceny hc-punk "Welcome to 1984". Ponadto do ściągnięcia filmik "Hardcore Ljubljana".

Wydawnictwa
Corpus delicti 7"EP (Attack Punk, 1984)
U.B.R./PATARENI split 7" (Falsanja Kolko Os)

Wznowienia
Yugoslavia panic 7"EP (Crust War, 2002 - utwory z "Kaj Je Alternativa" comp tape)
Harmonija - 1983-1985 CD
Składaki
Kaj Je Alternativa Tape (SKUC, 1983)
Night over Yugoslavia Tape (Koper, 1984)
Welcome to 1984 LP (Maximum Rock'n'roll, 1984)
Hardcore Ljubljana LP (FV Zalozba, 1985)
Let's get pissed - It's Christmas vol. 2 LP (Cult, 1986)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz