niedziela, 1 marca 2009

H.C.P. - Hard Core Poznań

H.C.P. - HARD CORE POZNAŃ to zespół, który powstał w 1988 i rozpadł się w 1989 roku. Zaraz niedługo po rozpadzie H.C.P. powstała APATIA. Nie grali zbyt długo, ale byli jednym z milowych kamieni na rodzącej się w Polsce scenie niezależnej. Ostry hardcore kojarzący się momentami z brzmieniem zespołów z Brazylii bądź ze Skandynawii i do tego postawa muzyków deklarujących się jako straight edge.
W zespole grali: Matoł - gitara, wokal; Bulwa - gitara basowa, wokal; Stiepan - perkusja.
H.C.P. wydali jedno demo, które wyszło na split kasecie z świeżutka APATIĄ oraz w 1989 roku wydali singiel 7"EP "Anti-drug" w szwajcarskiej wytwórni Resistance Productions.

4 komentarze:

 1. Na zdjęciu u góry na perkusji Zbyszek z Trybuny Brudu i współzałożyciel QQRYQ Productions. Zdjęcie pochodzi z lata 89 z "Hyde Parku", który odbył sie na jakiejś wiosce - nie pamiętam nazwy, ale pamietam punkowca który nie miał kasy na alko i pił benzynę, skończyło sie przyjazdem pogotowia. Pamiętam też pogo z łańcuchami w dłoni... Grał tam jeszcze m.in. Rozkrock, Zakon Żebrzących, Przyczłapy Do Bulgulatora Nr6. Demo z 89, z którego wykrojono 7EP było nagrane u mnie w Rudzie Sl.; niedawno zripowałem cały ten materiał (nigdy nigdzie nie opublikowany w całości) - chyba 17 kawałków. Może kiedyś coś z tym zrobię.......

  OdpowiedzUsuń
 2. HCP nie było kapelą straight-edge. Stiepan byl tego nalepszym dowodem :)
  PZDR
  Bulwa

  OdpowiedzUsuń
 3. dawaj te 17 kawalkow!

  OdpowiedzUsuń
 4. o tak fakir dawaj ten material!!! jakie wspomnienia:D

  OdpowiedzUsuń