niedziela, 15 marca 2009

RIPCORD - Drug shit!

Brytyjski RIPCORD powstał w 1984 roku w Weston-Super-Mare. Steve Baz Ballam i John Millier skompletowali skład i w 1985 roku nagrali pierwsze demo "In search of a future" - surowy, szybki hardcore z thrashowymi gitarami. Niektóre z tych kawałków znalazły się na ich pierwszej płycie. RIPCORD w składzie Baz - bas, John - perkusja, Malcolm - gitara i Jimmy na wokalu zaczęli grać pierwsze koncerty. Po nagraniu drugiego demo zespół opuścili Malcolm i Jimmy. W 1986 do kapeli dołączyli Brian Buzby Birchell i Steve Hazzard, nagrali trzecie demo i zaczęli grać więcej koncertów. W tym samym roku wypuścili we własnej wytwórni Raging Records 7"EP na flexi pod tytułem "Damage is done" z dziewięcioma utworami. W 1986 roku nagrali równiez demo "Fast and furious", które rozprowadzała wytwórnia Manic Ears.W 1987 roku RIPCORD zagrali świetną trasę z B.G.K., HERESY i STUPIDS, a nastepnie nagrali materiał na rewelacyjną płytę "Defiance of power". Niestety, płyta wróciła ponownie do tłoczni, bo okazało się, że na krążku pojawił się jakiś dziwny szum. Okazało się, że przez pomyłkĘ nagrano równiez starą sesję VICE SQUAD! Ostatecznie płyta ukazała się w marcu 1987 roku. Muzycznie RIPCORD nadal podążali utartą ścieżką - pełen energii, surowy hardcore thrash z tekstami o prawach zwierząt, wiwisekcji, narkotykach, wojnie i skateboardingu.
Wkrótce zespól wyruszył na trasę z NAPALM DEATH, a następnie ponownie z HERESY. Podczas nagrywania singla "Harvest hardcore" z zespołu wyleciał Buzby, a na jego miejsce wskoczył stary basista Steve. Na tym singlu słychać, że RIPCORD zmienili nieco styl z thrashowego na bardziej amerykański hardcore - wciąż czadowy i brutalny. Nagrali dwa covery bostońskich zespołów - SIEGE i SS DECONTROL, co świadczy o ich nowej fascynacji amerykańskim hardcore.

Zespół został okradziony z większości sprzętu, ale po udanej trasie po Irlandii udało im się wszystko ponownie skompletować. W 1988 roku nagrali sesję u Johna Peela i wydali koncertową płytę w niemieckiej serii "Your choice live".Zespół pojechał do Holandii i nagrał drugi i zarazem ostatni album "Poetic justice" - świetny, czadowy thrash pod wpływem amerykańskiego hardcore'a. Po nagraniu tej płyty Steve opuścił zespół i wyjechał wraz z żoną do USA. W 1988 roku zagrali ostatni koncert w Weston. Baz został członkiem zepołu HERESY. Steve wrócił do UK i wraz z Johnem założył zespół SPITE. Jim grał w FILTHKICK i CRACKED COP SKULLS. Obecnie Baz, John i Jim grają w zespole DUMBSTRUCK.Plik "More songs about..." zawiera singiel "Harvest hardcore" i płytę "Poetic justice".

Wydawnictwa
In search of future Demo 1985
Enforcement of trust Demo 1985
Third demo 1986
The damage is done 7" flexi (Raging Records, 1986)
Fast and furious Demo 1986
Defiance of power LP (Manic Ears, 1987)
Harvest hardcore 7"EP (Raging Records, 1988)
Your choice live 12" (Your Choice, 1988)
Poetic justice LP (Raging Records, 1988)

Wznowienia
More songs about... CD/LP (Weasel - zawiera "Harvest Hardcore", "Poetic Justice", utwory z radia i koncertów)
Hardcore CD (Epistrophy, zawiera "Damage is Done", "Defiance of Power" i kawałki z kompilacji)

Składanki
Digging in water LP (COR/Manic Ears, 1987)
Revenge of the kamikaze stegosaurus from outer space LP (Ax/ction, 1988)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz