poniedziałek, 2 marca 2009

CONTROPOTERE - Nessuna speranza, nessuna paura

Włoski zespół CONTROPOTERE powstał w 1986 roku w Neapolu. Założony został przez B.K. Bostik, Lucia Vitrone i Alli Papes. B.K. Bostik i Lucia Vitrone wróciły właśnie z Berlina, gdzie mieszkały i grały w kapelach. Alli Papes grała w zespole LINK LARM w Padua i mieszkała tam w anarchistycznej komunie "Sour Punx". Nieco później do zespołu dołączyli Cjzj - Caesare Minardi, Billy De Lorenzo, Andrea Sarzo-Herschelmann.
W tym samym roku wydają pierwszą kasetę demo "E' arrivato ah pook", a w 1988 nagrywają materiał na najlepszą płytę "Nessuna speranza, nessuna paura" (Any hope, any fear) wydanej przez Attak Punk Records.

Zaraz na początku lat 90-tych wydają singla i LP dla Skuld Releases. Następnie zaczynają pracować nad bardzo experymentalnym materiałem elektroniczno-industrialnym, który wychodzi w 1994 jako "CP01/Cyborg 100%" CD. Dużo tu techno bitów, elektroniki, ale i mrocznych brzmień i świetnych wokali. Nie każdemu może się podobać ta płyta, ale nie jest ona zła.

CONTROPOTERE byli ciekawym zespołem, zaangażowanym w ruch skłoterski w latach 90-tych. Mroczna, nieco plemienna i lekko industrialna muzyka z ciężkimi gitarami i wrzeszcząco-monodeklamującymi damskimi wokalami naprawdę poruszała. Udało mi się zobaczyć CONTROPOTERE w połowie lat 90-tych na praskiej LADRONCE i byłem pod dużym wrażeniem - energia, tajemniczość, czad i performans...
W CONTROPOTERE grali: B.K. Bostik, Lucia Vitrone, Ally Papes, Billy, Andrea, Andrea, Valeria, Ceasare CJZJ i Lavinia.
Wydawnictwa
È arrivato Ah Pook Demo Tape 1986 Autopruduzione
Nessuna speranza, nessuna paura LP 1988 Attack Punk Records
Il seme della devianza LP 1991 Skuld
Quello che hai 7"EP
Skuld Cyborg 100% CD 1994

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz